ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تعرفه‌های خدمات قضایی سراسر کشور مشخص شد

تعرفه‌های خدمات قضایی سراسر کشور مشخص شد

خانه ملت/ نمایندگان مردم در خانه ملت تعرفه‌های خدمات قضایی سراسر کشور را مشخص کردند.

نمایندگان در نشست علنی امروز (سه‌شنبه، 31 فروردین‌ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه بودجه سال 1395 کل کشور با اصلاح جدول شماره 16 ماده واحده این لایحه موافقت کردند.

براساس اصلاحات صورت گرفته در جدول مذکور اجزای جدول اصلاح تعرفه‌های قوه قضائیه در سقف 5 هزار میلیارد ریال به این شرح اصلاح می‌شود:

هزینه اجرای موقت احکام در کلیه مراجع قضایی با نرخ تعرفه 20 هزار تومانی، هزینه درخواست تجدید نظر از قرارهای قابل تجدیدنظر در دادگاه و دیوان عالی کشور با نرخ تعرفه 30 هزار تومانی، هزینه تطبیق اوراق با اصل آن‌ها در دفاتر دادگاه‌ها و دیوان عدالت اداری و سایر مراجع قضایی و گواهی صادره از دفاتر کلیه مراجع مذکور با نرخ تعرفه 1000 تومانی، تعیین گردید.

همچنین هزینه ابلاغ اظهارنامه و واخواست نامه در هر مورد و هزینه رسیدگی به شکایت کیفری علیه صادر کننده چک بلامحل نیز به شرح زیر اصلاح شد.

براین اساس تا مبلغ یک میلیون ریال نرخ پیشنهادی 5 هزار تومان، نسبت به مازاد تا ده میلیون ریال نیز بیست هزار تومان، تعیین گردید. همچنین نسبت به مازاد تا یکصد میلیون ریال سی هزار تومان، مشخص شد.

گفتنی است مازاد بر یکصد میلیون ریال نرخ پیشنهادی یک در هزار تعیین گردید، همچنین هزینه صدور گواهی عدم سوء پیشینه کیفری- نسخه اول با نرخ پیشنهادی 15 هزار تومان و هزینه صدور گواهی عدم سوء پیشینه کیفری- نسخه‌های بعدی با نرخ تعرفه پیشنهادی 10 هزار تومانی مشخص شد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت هزینه دادرسی در مرحله تجدید نظر از احکام کیفری با نرخ تعرفه 20 هزار تومانی مشخص شد.

همچنین هزینه اجرای احکام دعاوی غیر مالی و احکامی که محکوم به آن تقویم نشده و هزینه اجرای آراء و تصمیمات مراجع غیر دادگستری در دادگستری از 30 هزار تومان تا 150 هزار تومان تعیین گردید.

گفتنی است تعرفه هر شکایت کیفری با نرخ تعرفه پیشنهادی 5 هزار تومان، تعرفه هر شکایت کیفری در مرحله تجدید نظر 10 هزار تومان، طرح دعوی غیر مالی و امور حسبی 5 هزار تومان، طرح دعوی غیر مالی و امور حسبی در مرحله تجدید نظر 10 هزار تومان و در آخر تعرفه اجرای ماده 477 قانون آئین دادرسی کیفری مصوب 4 اسفند 1392، 20 هزار تومان به عنوان نرخ تعرفه پیشنهادی تعیین گردید.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X