ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

چین دستگیری اتباع خود در کانادا را غیرمسئولانه دانست

چین دستگیری اتباع خود در کانادا را غیرمسئولانه دانست

ایرنا/ چین با رد اتهامات مطرح شده از سوی رسانه های غربی مبنی بر سرقت اطلاعات نظامی آمریکا از سوی دو تبعه چینی در کانادا، بیان این مسائل و دستگیری اتباع خود در این کشور را غیرسازنده و غیرمسوولانه دانست.

رسانه های غربی بویژه یک نشریه کانادایی اخیرا از دستگیری دو نفوذگر (هکر) چینی خبر دادند که قصد داشتند با نفوذ به رایانه های ارتش آمریکا در کانادا، اطلاعات و اسرار نظامی این کشور را سرقت کنند.
«هونگ لی» سخنگوی وزارت امور خارجه چین در واکنش به بازتاب رسانه ای این موضوع، گزارش های منتشر شده از سوی رسانه های غربی را نادرست و کذب دانست.
او با تایید دستگیری دو شهروند چینی تاکید کرد که اتهامات مطرح شده در ارتباط با جاسوسی نظامی این افرادبه هیچ وجه صحت ندارد و انتشار این گونه اخبار با هدف و نیت خاصی صورت گرفته است.
دیپلمات چینی تصریح کرد که دولت پکن به شدت مخالف این گونه اقدامات است و هیچ یک از نظامیان و نهادهای دولتی این کشور در چنین تحرکاتی که چین آن را مغایر با قوانین بین المللی می داند، مشارکت نمی کنند.
«هونگ لی» یادآور شد: دولت چین همواره بر اهمیت حفاظت از حقوق مشروع و منافع شهروندان خود در خارج از مرزها تاکید دارد و با حساسیت پرونده افراد بازداشت شده در کانادا را پیگیری می کند.
او همچنین از دولت کانادا خواست ضمن پیروی از مفاد قوانین مربوط به اتباع خارجی ساکن در این کشور، شرایط برقراری ارتباط سفارت چین در کانادا را با دو چینی دستگیر شده، فراهم سازد.
موضوع حملات سایبری و سرقت اطلاعات از شرکت ها و سازمانهای دولتی و غیردولتی میان چین و آمریکا، در سالهای اخیر همواره موضوع بحث برانگیز بین دو کشور بوده و چین همواره دخالت خود در حملات سایبری به آمریکا را رد و خود را یکی از قربانیان این گونه حملات می داند.
برخی مسئولان رسمی آمریکا پیشتر نیز چین را متهم کرده بودند که نفوذگرهای اینترنتی این کشور داده های شخصی حدود 4 میلیون کارمند فعلی و سابق سازمان های دولت فدرال را در حملات سایبری مورد تعرض قرار داده اند.
وزارت دادگستری آمریکا 30 اردیبهشت ماه سالجاری نیز شش نفر از اتباع کشور چین را به دزدیدن فن آوری های پیشرفته با قابلیت مصرف نظامی و انتقال این اطلاعات به مقام های دولت پکن و دریافت پول های هنگفت، متهم کرده بود.
چین نیز متقابلا، نهم خرداد ماه سالجاری در گزارشی اعلام کرده بود که یک سازمان نفوذگر خارجی با کمک دولت مبتوع خود موفق به سرقت اسرار دولتی این کشور از طریق حملات رایانه ای شده است. در این گزارش، آمریکا به عنوان متهم اصلی معرفی شده بود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده