کودک بیماری‌های خاموش کودکان با سموم مختلف

کودک/ بیماری‌های خاموش کودکان با سموم مختلف

باشگاه خبرنگاران/ کشنده‌هایی که مغز و استخوان کودکان را تهدید می‌کند و بیماری‌های خاموش آنها را به همراه دارد.

مهشید مهدی زاده متخصص خون اطفال با اشاره به اینکه کشنده‌هایی مانند جونده کش‌هاو علف کش‌ها سلامت مغز و استخوان کودکان را تمدید می‌کند، اظهار کرد: به طور معمول سموم و کشنده‌هایی مانند جونده‌کش‌ها و علف‌کش‌ها سلامت مغز و استخوان کودکان را تهدید می‌کند و کم‌خونی آنها را به همراه دارد.

وی افزود: این عوامل باعث از کار افتادن سلول‌های بنیادی مغز و استخوان کودکان که رده‌های مختلف خون را می‌سازند،‌ می‌شود.

مهدی زاده تصریح کرد: به طور معمول سموم یا کشنده‌هایی مانند جونده کش‌ها و علف کش‌ها در شهرها و کشاورزی به وفور استفاده می‌شود بهتر است در شهرها از این مواد کمتر استفاده شود.

این متخصص خون اطفال تاکید کرد: برق‌های فشار قوی یا دکل‌های برق، سموم و گازهای شیمیایی که بیشتر در جنگ‌ها از آن استفاده می‌شود، آلودگی‌های نیتراتی، نیترات‌ها،‌ مواد غذایی پروتکس شده، آلوده شدن آن به نیترید نیز از عوامل دیگری است که سلامت مغز و استخوان کودکان را تهدید می‌کند و باعث کم‌خونی آنها می‌شود.

وی در پایان گفت: حشره‌‌کش‌ها به طور معمول تاثیر چندانی در کم‌خونی کودکان و یا پارازیت‌ نیز تاثیری بر مغز و استخوان کودکان ندارد.

کشنده‌ها، علف کش‌ها، جونده‌کش‌ها، دکل‌های فشار قوی برق، سموم شیمیایی، آلودگی‌های نیتراتی و آب‌های آلوده به نیترید علاوه بر سلامت کودکان بر سلامت افراد در گروه‌های مختلف سنی نیز موثر است و کم‌خونی را به همراه دارد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کودک بیماری‌های خاموش کودکان با سموم مختلف» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X