ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کودک بیماری‌های خاموش کودکان با سموم مختلف

کودک/ بیماری‌های خاموش کودکان با سموم مختلف

باشگاه خبرنگاران/ کشنده‌هایی که مغز و استخوان کودکان را تهدید می‌کند و بیماری‌های خاموش آنها را به همراه دارد.

مهشید مهدی زاده متخصص خون اطفال با اشاره به اینکه کشنده‌هایی مانند جونده کش‌هاو علف کش‌ها سلامت مغز و استخوان کودکان را تمدید می‌کند، اظهار کرد: به طور معمول سموم و کشنده‌هایی مانند جونده‌کش‌ها و علف‌کش‌ها سلامت مغز و استخوان کودکان را تهدید می‌کند و کم‌خونی آنها را به همراه دارد.

وی افزود: این عوامل باعث از کار افتادن سلول‌های بنیادی مغز و استخوان کودکان که رده‌های مختلف خون را می‌سازند،‌ می‌شود.

مهدی زاده تصریح کرد: به طور معمول سموم یا کشنده‌هایی مانند جونده کش‌ها و علف کش‌ها در شهرها و کشاورزی به وفور استفاده می‌شود بهتر است در شهرها از این مواد کمتر استفاده شود.

این متخصص خون اطفال تاکید کرد: برق‌های فشار قوی یا دکل‌های برق، سموم و گازهای شیمیایی که بیشتر در جنگ‌ها از آن استفاده می‌شود، آلودگی‌های نیتراتی، نیترات‌ها،‌ مواد غذایی پروتکس شده، آلوده شدن آن به نیترید نیز از عوامل دیگری است که سلامت مغز و استخوان کودکان را تهدید می‌کند و باعث کم‌خونی آنها می‌شود.

وی در پایان گفت: حشره‌‌کش‌ها به طور معمول تاثیر چندانی در کم‌خونی کودکان و یا پارازیت‌ نیز تاثیری بر مغز و استخوان کودکان ندارد.

کشنده‌ها، علف کش‌ها، جونده‌کش‌ها، دکل‌های فشار قوی برق، سموم شیمیایی، آلودگی‌های نیتراتی و آب‌های آلوده به نیترید علاوه بر سلامت کودکان بر سلامت افراد در گروه‌های مختلف سنی نیز موثر است و کم‌خونی را به همراه دارد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده