ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اشرف غنی: افغانستان ملتی واحد و غیرقابل تجزیه است

اشرف غنی: افغانستان ملتی واحد و غیرقابل تجزیه است

تسنیم/ رئیس جمهور افغانستان با اشاره به افزایش ناامنی‌ها در این کشور گفت که افغانستان یک ملت واحد و غیرقابل تجزیه است اما تلاش همه افغان‌ها برای ایجاد صلح در این کشور بسیار ضروری است.

رئیس جمهور افغانستان در پنجمین نشست ملی مشورتی شوراهای توسعه روستایی در ارگ ریاست جمهوری افغانستان گفت که افغانستان یک ملت واحد و غیرقابل تجزیه است.

در این نشست مقامات عالیرتبه افغانستان و و سفرای کشورهای خارجی حضور داشتند.

رئیس جمهور افغانستان با اشاره به زلزله اخیر کشورش ادامه داد: از تمام کسانی که در این حادثه دلخراش مردم افغانستان را یاری کردند، قدردانی می‌کنیم.

وی افزود در این حادثه بیش از 10 هزار منزل مسکونی تخریب شد که قربانیان زیادی بر جای گذاشت اما به صورت شفاف برای امدادرسانی تلاش می‌کنیم.

وی بیان کرد: همبستگی ملی در اولویت کار دولت کابل قرار دارد و به صورت پایدار ادامه خواهد یافت.

اشرف‌غنی با اشاره به اینکه تمام وزارت‌خانه‌ها برنامه همبستگی ملی را در دستور کار خود قرار می‌دهند، افزود: هدف ما ارائه خدمات همسان در تمام روستاها به مدت 4 سال است که 10 ولایت محروم در اولویت قرار خواهند گرفت.

وی ادامه داد که این برنامه مفید و موثر بوده و موجب تحول سریع و همه جانبه می‌شود اما امکانات ما برای عملی کردن همه جانبه آن محدود است.

رئیس جمهور افغانستان گفت: همبستگی ملی و روستایی به برنامه همبستگی شهری تبدیل می‌شود.

اشرف‌غنی اظهارداشت: افغانستان دارای منابع آبی فراوانی است که نبود برنامه مناسب، این کشور را از بهره‌برداری از این منابع ناکام گذاشته است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده