ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بنی‌اعتماد و میرتهماسب «کارستان» می‌سازند

بنی‌اعتماد و میرتهماسب «کارستان» می‌سازند

ایسنا/ رخشان بنی‌اعتماد و مجتبی میرتهماسب مجموعه فیلم‌های مستند «کارستان» را با هدف روایت تصویری زندگی کارآفرینان ایرانی می‌سازند.
به گزارش ایسنا، فیلم‌های مستند «کارستان» پروژه‌ای سینمایی- مستند با ابعاد ملی است که با مشارکت بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان و حضور مستندسازان شاخص در قالب 17 فیلم مستقل از زندگی کارآفرینان موفق ایرانی که در بخش خصوصی فعالیت می‌کنند، با جذب حمایت‌های مردمی تهیه و تولید می‌شود.

رخشان بنی‌اعتماد که به همراه میرتهماسب در دو سال گذشته برنامه‌های خود را معطوف به تولید این مجموعه کرده، اهمیت ساخت این مجموعه را آشنایی مردم به‌خصوص جوانان با زندگی کارآفرینان دانست و آن را به عنوان یک مسئولیت اجتماعی برشمرد و افزود: «روشن نبودن چشم‌اندازی برای آینده کاری در بین جوانان، نومیدی و میل به رفتن از کشور به امید دست یابی به موقعیت‌های بهتر، مسئله جدی جوانان ماست. به تصویر کشیدن دیدگاه و تفکر و تجربه های با ارزش کارآفرینان می تواند، منظری تازه از نگاه به زندگی و آینده و نقش افراد در توسعه ملی و پیشرفت کشور را ترسیم کند.»
بنی‌اعتماد با تاکید بر جایگاه و تاثیر سینما و جایگاه ویژه آن در شناسایی سرمایه‌های اجتماعی از جمله کارآفرینان و معرفی آنان به مخاطب گفت: «باور دارم زندگی تک‌تک کارآفرینان الگویی موثر در به وجود آوردن امید در جامعه است.»

به اعتقاد او و مجتبی میرتهماسب، مخاطبان اصلی این مجموعه جوانانی هستند که تلاش می‌کنند از میان الگوهایی موجود در جامعه راهی را برای آینده خود پیدا کنند. این مجموعه و تلاش این افراد می‌تواند این الگوها را به آن‌ها ارائه دهد.

«کارستان» براساس برنامه‌ریزی انجام شده میان گروه اجرایی متشکل از رخشان بنی‌اعتماد و مجتبی میرتهماسب با بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان در دو فاز قرار است تهیه شود. فاز نخست به گفته میرتهماسب شامل 5 فیلم از زندگی 5 کارآفرین است که در نیمه راه خود قرار گرفته است.

او دراین‌باره توضیح داد: «از میان 5 فیلم فاز اول یک فیلم در مرحله تدوین است و یکی دیگر در مرحله فیلمبرداری قرار دارد. سه فیلم‌ هم در مراحل آخر پژوهش و فیلم‌نامه قرار دارند و ظرف چند ماه آینده به مرحله تولید می‌رسند. امیدواریم تا یکی دو ماه آینده بتوانیم سرمایه ساخت 12 فیلم دیگر را هم جذب کنیم تا بتوانیم آن‌ها را هم به مرحله اجرایی برسانیم. »
میرتهماسب همچنین می‌گوید، او و بنی‌اعتماد قرار است فقط طراحی و سرپرستی گروه کارگردانی این پروژه را برعهده داشته باشند و مستندسازان شناخته شده فیلم‌ها را بسازند.

فیلم‌هایی که هرچند قرار است در قالب این پروژه ساخته شوند، اما ادامه‌ سلیقه و نگاه فیلم‌سازی هرکدام از مستندسازان خواهد بود.
هزینه‌های تولید 5 فیلم اول را بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان تامین کرده است و آنطور که فیروزه صابر مدیرعامل این بنیاد می‌گوید، در مرحله بعدی نیز در بخش پژوهشی و ایجاد زمینه مناسب برای ساخت 12 فیلم نیز همراه گروه تولیدی کارستان خواهند بود.

صابر همراهی با این مجموعه را یکی از مهمترین برنامه‌های بنیاد دانست و افزود:« علی‌رغم محیط پر چالش کسب‌ و کار الگوهای موفق اعم از زن و مرد داریم که عموم جوانان ما از وجود آن‌ها بی‌خبر هستند و ساخت چنین مجموعه‌هایی بخصوص برای جوانان خلاق می‌تواند مفید باشد. همچنین این مستندها الگوهای مفید کارآفرینی و تجربه منحصر به فرد زندگی کارآفرینان برتر را می‌تواند با جوانان و مخاطبان به اشتراک بگذارد.»
«کارستان» قرار است علاوه‌بر به تصویر کشیدن زندگی کارآفرینان موفق ایرانی تعریف تازه‌ای از کارآفرینی و کسب و کار در ایران ارائه دهد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده