ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

توصیه ای برای مردان شکر نعمت برای داشتن «همسرم»

توصیه ای برای مردان/ شکر نعمت برای داشتن «همسرم»

خراسان/ زندگی زیبا می شود اگر در "چاردیواری" زندگی، مشی و مرام رضوی جاری باشد. اگر زن و مرد، از دریچه نگاه محبت به هم بنگرند و اگر بر باور امامت، ترازوی انصاف همیشه به راه باشد و اگر، ایثار در خانه رشد کند. باری امام رضا(ع) ، زندگی را زیبا می خواهند و نگاهی را تعلیم می فرمایند که "همسر" را نعمت می داند؛ یعنی وقتی زن به شوهرش می نگرد و سایه سار مهربانی او را می بیند وگرمای محبت و پشتوانه او را احساس می کند، زبان به شکر الهی بگشاید بر نعمت شوهر صالح و هنگامی که مرد به بانوی خانه اش می نگرد ، چراغ جانش روشن و همه وجودش سپاس شود بر درگاه حضرت دوست که او را به نعمتی چنین عزیز تکریم فرموده است چراکه در حدیثی از امام رضا(ع) داریم که اعضای خانواده نسبت به یکدیگر نعمت محسوب می‌شوند و این سخن آن حضرت است که: "نعمت های الهی را که در اختیار تان است گرامی بدارید، چرا از آن ها گریزان می‌شوید، اگر از این نعمت ها کناره بگیرید، شاید در اختیارتان نباشد...."این یعنی اعضای خانواده موهبت و نعمتی الهی هستند ، نعمتی که باید برای آن شکرگزار بود.
حضرت امام(ع) علاوه بر نگاه متعالی "نعمت" بودن زن و شوهر، برای ایجاد انس و الفت میان اعضای خانواده راهکارهای گوناگونی توصیه می‌کنند، برای مثال رسیدگی به وضع مالی خانواده و گشاده دستی را از نشانه‌های سعادت انسان معرفی می‌کنند و می‌فرمایند: «شایسته است هر مردی از لحاظ مخارج زندگی سختگیری نکند.»
چه سختگیری های مرد بر زن از نظر مخارج، موجب دل شکستگی زن می‌شود، و دل شکسته نمی تواند خانواده را استوار داشته باشد. نمی تواند خود به پشتوانه ای تبدیل شود که دیگر اعضای خانواده به او تکیه کنند. پس باید به معیشت و حتی فرصت مدیریت زن از طریق کسب روزی حلال توجه شود تا فاصله‌های خانوادگی کاهش یابد و گرمای هم نشینی هم اندیشانه ،خانه را به رایحه ای از بهشت میهمان کند.
ایشان همچنین فرموده‌اند: «حقیقت ایمان بنده کامل نمی‌گردد تا اینکه انسان سه خصلت را داشته باشد، یکی بصیرت در دین، اعتدال و میانه روی در امور زندگی و خانواده، بردباری در سختی‌ها و مصائب.»
که در این مقال ، بحث از قسمت دوم روایت یعنی، اعتدال و میانه روی در امور زندگی و خانواده است تا زندگی از گزند افراط ها و تفریط ها مصون بماند.افزون بر این، حضرت ثامن الحجج(ع) بر عفو و گذشت و بردباری به عنوان عواملی که می‌تواند پایه‌های زندگی را مستحکم کند، تأکید دارند. باشد که درس گیریم...


[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X