ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سبحانی نیا: راهبرد نرمش قهرمانانه در به فرجام رسیدن برجام کمک کرد

سبحانی نیا: راهبرد نرمش قهرمانانه در به فرجام رسیدن برجام کمک کرد

ایسنا/ نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی در سیاست خارجه مجلس با تاکید بر اینکه راهبرد نرمش قهرمانانه در به فرجام رسیدن برجام بسیار کمک کرد، گفت: سیاست خارجی ما براساس نرمش قهرمانانه زمینه‌ای را فراهم کرد تا تیم مذاکره کننده سیاست برد- برد را مبنای کارش قرار دهد و محکم پای اصول بایستد.

حجت الاسلام حسین سبحانی‌نیا در گفت‌وگو با ایسنا، با تبریک به سرانجام رسیدن برجام به ملت ایران و تشکر از همه دست اندرکاران این امر خطیر برای به سامان دادن برجام ابراز امیدواری کرد که آثار خوبی از اجرای برجام و برداشتن تحریم‌ها متوجه کشور شود.

به گفته وی، با برداشتن تحریم‌ها علاوه بر بازگشت سرمایه ایرانی به داخل کشور زمینه سرمایه بیشتر در حوزه‌های صنعتی و اقتصادی فراهم می شود و روابط جمهوری اسلامی با دنیا بر مدار درستی سامان پیدا می‌کند. قطعا این کار می‌تواند آثار منطقه ای و بین المللی داشته باشد.

سبحانی‌نیا با بیان اینکه نتایج مثبت فرجام برجام و لغو تحریم‌ها را در روزها و ماه‌های آینده مشاهده خواهیم کرد، به نقش تدابیر مقام معظم رهبری در این راه اشاره و اظهار کرد: توصیه و راهنمایی‌های مقام معظم رهبری در این راه بسیار کمک کرد و با فرمایشات ایشان مبنای حرکت جمهوری اسلامی شد به طوری که سیاست خارجی ما براساس نرمش قهرمانانه زمینه‌ای را فراهم کرد که تیم مذاکره کننده در این مسیر به خوبی حرکت و عمل کند و سیاست برد- برد را مبنای کارش قرار دهد.

نایب رئیس کمیسیون امینت ملی و سیاست خارجه مجلس ادامه داد: تیم مذاکره کننده با تاسی از راهبرد نرمش قهرمانانه بهانه را از دست طرف مقابل گرفت و روی اصول کلی و توصیه های رهبری و قانون مجلس تکیه داشت، ایستادگی کرد و کوتاه نیامد.

سبحانی‌نیا تاکید کرد که تیم مذاکره کننده با اتخاذ چنین راهبردهایی به دنیا نشان داد که جمهوری اسلامی حاضر به معامله روی اصول نیست و اصول باید محفوظ بماند و اگر در جایی انعطاف از خود نشان داد برای این بود که زمینه بهانه گیری و بهانه جویی از طرف مقابل بگیرد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X