سبحانی نیا: راهبرد نرمش قهرمانانه در به فرجام رسیدن برجام کمک کرد

سبحانی نیا: راهبرد نرمش قهرمانانه در به فرجام رسیدن برجام کمک کرد

ایسنا/ نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی در سیاست خارجه مجلس با تاکید بر اینکه راهبرد نرمش قهرمانانه در به فرجام رسیدن برجام بسیار کمک کرد، گفت: سیاست خارجی ما براساس نرمش قهرمانانه زمینه‌ای را فراهم کرد تا تیم مذاکره کننده سیاست برد- برد را مبنای کارش قرار دهد و محکم پای اصول بایستد.

حجت الاسلام حسین سبحانی‌نیا در گفت‌وگو با ایسنا، با تبریک به سرانجام رسیدن برجام به ملت ایران و تشکر از همه دست اندرکاران این امر خطیر برای به سامان دادن برجام ابراز امیدواری کرد که آثار خوبی از اجرای برجام و برداشتن تحریم‌ها متوجه کشور شود.

به گفته وی، با برداشتن تحریم‌ها علاوه بر بازگشت سرمایه ایرانی به داخل کشور زمینه سرمایه بیشتر در حوزه‌های صنعتی و اقتصادی فراهم می شود و روابط جمهوری اسلامی با دنیا بر مدار درستی سامان پیدا می‌کند. قطعا این کار می‌تواند آثار منطقه ای و بین المللی داشته باشد.

سبحانی‌نیا با بیان اینکه نتایج مثبت فرجام برجام و لغو تحریم‌ها را در روزها و ماه‌های آینده مشاهده خواهیم کرد، به نقش تدابیر مقام معظم رهبری در این راه اشاره و اظهار کرد: توصیه و راهنمایی‌های مقام معظم رهبری در این راه بسیار کمک کرد و با فرمایشات ایشان مبنای حرکت جمهوری اسلامی شد به طوری که سیاست خارجی ما براساس نرمش قهرمانانه زمینه‌ای را فراهم کرد که تیم مذاکره کننده در این مسیر به خوبی حرکت و عمل کند و سیاست برد- برد را مبنای کارش قرار دهد.

نایب رئیس کمیسیون امینت ملی و سیاست خارجه مجلس ادامه داد: تیم مذاکره کننده با تاسی از راهبرد نرمش قهرمانانه بهانه را از دست طرف مقابل گرفت و روی اصول کلی و توصیه های رهبری و قانون مجلس تکیه داشت، ایستادگی کرد و کوتاه نیامد.

سبحانی‌نیا تاکید کرد که تیم مذاکره کننده با اتخاذ چنین راهبردهایی به دنیا نشان داد که جمهوری اسلامی حاضر به معامله روی اصول نیست و اصول باید محفوظ بماند و اگر در جایی انعطاف از خود نشان داد برای این بود که زمینه بهانه گیری و بهانه جویی از طرف مقابل بگیرد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سبحانی نیا: راهبرد نرمش قهرمانانه در به فرجام رسیدن برجام کمک کرد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X