ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

توقف فعالیت سازمان امدادی انگلیسی در سودان

توقف فعالیت سازمان امدادی انگلیسی در سودان

آریا/ فعالیت یک سازمان امدادی خارجی در سودان به اتهام مداخله در امور این کشور رسماً متوقف شد.

سازمان انگلیسی تیرفاند Tearfund در منطقه ناآرام دارفور فعالیت می کرد و دولت سودان روز 14 دسامبر 2015 تصمیم به متوقف کردن فعالیت این سازمان گرفته بود که سرانجام تصمیم خود را عملی و فعالیت سازمان مذکور را متوقف کرد .
دولت سودان اعلام کرد ، سازمان تیرفاند در امور سودان مداخله می کرد و فعالیتش مغایر با قانون فعالیت سازمان های بشردوستانه خارجی بود .
روزنامه سودان تریبون نیز نوشت : دولت با استناد به ماده 5 قانون فعالیت سازمان های بشردوستانه خارجی فعالیت تیرفاند را متوقف کرد ماده ای که بر لزوم اجتناب این سازمان ها از مداخله در امور کشور میزبان و احترام به قوانین آن تأکید می کند.
این روزنامه به نقل از یک مقام عالی رتبه سودان بدون ذکر نام وی گزارش داد : تیرفاند گزارش هائی درباره وضعیت امنیتی دارفور تهیه می کرد و دولت سودان نیز قبلا یکی از اعضای این سازمان انگلیسی را اخراج کرده بود.
تیرفاند سال 2004 فعالیت خود را در منطقه دارفور برای تأمین غذا و آب و ارائه خدمات بهداشتی و داروئی به ساکنین این منطقه ناآرام آغاز کرده بود.
[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده