توقف فعالیت سازمان امدادی انگلیسی در سودان

توقف فعالیت سازمان امدادی انگلیسی در سودان

آریا/ فعالیت یک سازمان امدادی خارجی در سودان به اتهام مداخله در امور این کشور رسماً متوقف شد.

سازمان انگلیسی تیرفاند Tearfund در منطقه ناآرام دارفور فعالیت می کرد و دولت سودان روز 14 دسامبر 2015 تصمیم به متوقف کردن فعالیت این سازمان گرفته بود که سرانجام تصمیم خود را عملی و فعالیت سازمان مذکور را متوقف کرد .
دولت سودان اعلام کرد ، سازمان تیرفاند در امور سودان مداخله می کرد و فعالیتش مغایر با قانون فعالیت سازمان های بشردوستانه خارجی بود .
روزنامه سودان تریبون نیز نوشت : دولت با استناد به ماده 5 قانون فعالیت سازمان های بشردوستانه خارجی فعالیت تیرفاند را متوقف کرد ماده ای که بر لزوم اجتناب این سازمان ها از مداخله در امور کشور میزبان و احترام به قوانین آن تأکید می کند.
این روزنامه به نقل از یک مقام عالی رتبه سودان بدون ذکر نام وی گزارش داد : تیرفاند گزارش هائی درباره وضعیت امنیتی دارفور تهیه می کرد و دولت سودان نیز قبلا یکی از اعضای این سازمان انگلیسی را اخراج کرده بود.
تیرفاند سال 2004 فعالیت خود را در منطقه دارفور برای تأمین غذا و آب و ارائه خدمات بهداشتی و داروئی به ساکنین این منطقه ناآرام آغاز کرده بود.
[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «توقف فعالیت سازمان امدادی انگلیسی در سودان» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X