عضو حزب اعتماد ملی: منتخب اول تهران باید رئیس شود نه نفر دوم قم

عضو حزب اعتماد ملی: منتخب اول تهران باید رئیس شود نه نفر دوم قم

تسنیم/ عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی گفت: منتخبان همفکر آقای عارف به‌عنوان نماد اصلاح‌طلبی باید به وی رأی دهند.

محمد جلیلیان عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی درباره ارزیابی‌اش از ریاست مجلس دهم شورای اسلامی، گفت: براساس فرآیند دموکراسی در کل احزاب سیاسی جهان، زمانی که جناح‌ها، جبهه‌ها و احزاب رأی اکثریت را احراز می‌کنند و فراکسیون‌های آنها دارای رأی اکثریت می‌شوند، رئیس مجلس از متن آن فراکسیون‌ها انتخاب می‌شود یا اینکه شرایطی پیش می‌آید که فراکسیون‌ها به شرایط ائتلاف می‌رسند.

وی ادامه داد: اگر ما شرایط ایران را براساس مدل دموکراسی قلمداد کنیم، آقای عارف به‌عنوان منتخب اول مردم تهران، پایتخت سیاسی کشور ایران انتخاب شده و در صورت مقایسه می‌بینیم که آقای لاریجانی رأی پایتخت را کسب نکرده و نفر دوم شهر قم شده؛ بنابراین آقای عارف به‌صورت اتوماتیک بالاتر قرار می‌گیرد.

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی با بیان اینکه آقای عارف رهبری جبهه و جناح سیاسی را در انتخابات مجلس شورای اسلامی به‌عهده داشته و به‌عنوان یک منتخب قرار می‌گیرد، گفت: در مقابل آقای لاریجانی رهبری یک جناح فکری را به‌عهده ندارد و متعلق به طیف اصول‌گرایان است؛ هرچند در این طیف مشکلات و تشتت آراء وجود داشته، اما در عین حال او در این جبهه به‌عنوان رهبر و نماد این فکر در مجلس شورای اسلامی تلقی خواهد شد.

جلیلیان تأکید کرد: اگر به‌صورت حرکت منطقی، عقلی و دموکراسی بحث ریاست مجلس را دنبال کنیم، یقیناً منتخبان همفکر آقای عارف به‌عنوان نماد اصلاح‌طلبی باید به وی رأی دهند و عارف رئیس مجلس شود.

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی درباره خصوصیات شخصی عارف و لاریجانی افزود: آقای لاریجانی واجد اوصاف نیکو و خوبی به‌عنوان رئیس مجلس بوده و حلم، دوراندیشی، سیاست‌مداری او در طول انقلاب اسلامی تاکنون و حضور او در ارکان نخست مدیریت کلان کشور نقطه امتیاز شخصی آقای لاریجانی محسوب می‌شود.

جلیلیان ادامه داد: آقای عارف نیز ریاست دانشگاه‌های اصفهان و تهران را به‌عهده داشته و معاون اول رئیس‌جمهور دوره اصلاحات بوده و از خود گذشتگی او در انتخابات ریاست‌جمهوری 92 و انصراف به‌نفع رئیس‌جمهور کشور از ویژگی‌های شخصی او تلقی می‌شود.

وی با بیان اینکه آقای عارف در جریان انتخابات مجلس دهم، رهبری جبهه اصلاحات را در سراسر کشور به‌عهده داشت و این نتیجه خوب برای جناح اصلاح‌طلب رقم خورد، تصریح کرد: البته نتیجه انتخابات مجلس دهم صرفاً ناشی از عملکرد شخص عارف نیست، اما او به‌عنوان یکی از لیدرهای این جریان عمل کرد.

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی تأکید کرد: ما حق انتخاب رئیس مجلس را به منتخبان مردم باید بدهیم و منتخبان مردم بعد از 7 خرداد که مجلس شورای اسلامی افتتاح می‌شود، شرایط را بررسی و تصمیم گیری می‌کنند.

جلیلیان گفت: در نهایت نوعاً منتخبان یک جبهه سیاسی علاقمندند که لیدر و رهبر آنها ریاست‌شان را در مجلس به‌عهده گیرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: سطوح مدیریت کلان آقای لاریجانی قابلیت تطبیق با آقای عارف را ندارد؛ به این معنی که سطح مدیریت آقای لاریجانی بعد از انقلاب با سطح مدیریت آقای عارف متفاوت است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «عضو حزب اعتماد ملی: منتخب اول تهران باید رئیس شود نه نفر دوم قم» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X