ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

عضو حزب اعتماد ملی: منتخب اول تهران باید رئیس شود نه نفر دوم قم

عضو حزب اعتماد ملی: منتخب اول تهران باید رئیس شود نه نفر دوم قم

تسنیم/ عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی گفت: منتخبان همفکر آقای عارف به‌عنوان نماد اصلاح‌طلبی باید به وی رأی دهند.

محمد جلیلیان عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی درباره ارزیابی‌اش از ریاست مجلس دهم شورای اسلامی، گفت: براساس فرآیند دموکراسی در کل احزاب سیاسی جهان، زمانی که جناح‌ها، جبهه‌ها و احزاب رأی اکثریت را احراز می‌کنند و فراکسیون‌های آنها دارای رأی اکثریت می‌شوند، رئیس مجلس از متن آن فراکسیون‌ها انتخاب می‌شود یا اینکه شرایطی پیش می‌آید که فراکسیون‌ها به شرایط ائتلاف می‌رسند.

وی ادامه داد: اگر ما شرایط ایران را براساس مدل دموکراسی قلمداد کنیم، آقای عارف به‌عنوان منتخب اول مردم تهران، پایتخت سیاسی کشور ایران انتخاب شده و در صورت مقایسه می‌بینیم که آقای لاریجانی رأی پایتخت را کسب نکرده و نفر دوم شهر قم شده؛ بنابراین آقای عارف به‌صورت اتوماتیک بالاتر قرار می‌گیرد.

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی با بیان اینکه آقای عارف رهبری جبهه و جناح سیاسی را در انتخابات مجلس شورای اسلامی به‌عهده داشته و به‌عنوان یک منتخب قرار می‌گیرد، گفت: در مقابل آقای لاریجانی رهبری یک جناح فکری را به‌عهده ندارد و متعلق به طیف اصول‌گرایان است؛ هرچند در این طیف مشکلات و تشتت آراء وجود داشته، اما در عین حال او در این جبهه به‌عنوان رهبر و نماد این فکر در مجلس شورای اسلامی تلقی خواهد شد.

جلیلیان تأکید کرد: اگر به‌صورت حرکت منطقی، عقلی و دموکراسی بحث ریاست مجلس را دنبال کنیم، یقیناً منتخبان همفکر آقای عارف به‌عنوان نماد اصلاح‌طلبی باید به وی رأی دهند و عارف رئیس مجلس شود.

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی درباره خصوصیات شخصی عارف و لاریجانی افزود: آقای لاریجانی واجد اوصاف نیکو و خوبی به‌عنوان رئیس مجلس بوده و حلم، دوراندیشی، سیاست‌مداری او در طول انقلاب اسلامی تاکنون و حضور او در ارکان نخست مدیریت کلان کشور نقطه امتیاز شخصی آقای لاریجانی محسوب می‌شود.

جلیلیان ادامه داد: آقای عارف نیز ریاست دانشگاه‌های اصفهان و تهران را به‌عهده داشته و معاون اول رئیس‌جمهور دوره اصلاحات بوده و از خود گذشتگی او در انتخابات ریاست‌جمهوری 92 و انصراف به‌نفع رئیس‌جمهور کشور از ویژگی‌های شخصی او تلقی می‌شود.

وی با بیان اینکه آقای عارف در جریان انتخابات مجلس دهم، رهبری جبهه اصلاحات را در سراسر کشور به‌عهده داشت و این نتیجه خوب برای جناح اصلاح‌طلب رقم خورد، تصریح کرد: البته نتیجه انتخابات مجلس دهم صرفاً ناشی از عملکرد شخص عارف نیست، اما او به‌عنوان یکی از لیدرهای این جریان عمل کرد.

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی تأکید کرد: ما حق انتخاب رئیس مجلس را به منتخبان مردم باید بدهیم و منتخبان مردم بعد از 7 خرداد که مجلس شورای اسلامی افتتاح می‌شود، شرایط را بررسی و تصمیم گیری می‌کنند.

جلیلیان گفت: در نهایت نوعاً منتخبان یک جبهه سیاسی علاقمندند که لیدر و رهبر آنها ریاست‌شان را در مجلس به‌عهده گیرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: سطوح مدیریت کلان آقای لاریجانی قابلیت تطبیق با آقای عارف را ندارد؛ به این معنی که سطح مدیریت آقای لاریجانی بعد از انقلاب با سطح مدیریت آقای عارف متفاوت است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده