ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

روی برگشتن به خانه شوهرم را ندارم!

روی برگشتن به خانه شوهرم را ندارم!

خراسان/ خانمی 25 ساله ام. با داشتن یک فرزند 4 ساله حدود 15 ماه است با شوهرم قهر کرده ام و اقساط مهریه ام را می گیرم و شوهرم از طریق درخواست تمکین برایم خانه و وسایل گرفته است ولی من روی برگشتن ندارم. چه کنم؟
مخاطب گرامی از این که دنبال برگشتن به زندگی مشترک تان هستید، به آن فکر می کنید و دنبال راهکارهایی برای زندگی دوباره زیر یک سقف با شوهرتان هستید، خوشحالم و بسیار امیدوارم که بتوانید به خواسته تان دست یابید. با توجه به این که شوهرتان برای تان خانه و وسایل گرفته است، به نظر می رسد که او هم انتظار بازگشت شما را دارد بنابراین به جای نداشتن روی برگشت، باید مراحلی را که در ادامه بیان می شود پشت سر بگذارید.
آسیب شناسی کنید
بررسی کنید که چرا بعد از حداقل 5 سال زندگی مشترک و داشتن یک فرزند 4 ساله، روابط تان آن قدر تیره و تار شده است که مهریه تان را به اجرا گذاشته و قهر را بر ادامه زندگی ترجیح داده اید. بررسی دلایل این اتفاق، کمک زیادی به شما خواهد کرد به خصوص در زمانی که به خانه شوهرتان برگردید. با این حال و اگر با استفاده از تفکر نقاد و پرهیز جدی از فرافکنی (این که فقط شوهرتان را مقصر اصلی قلمداد کنید و خودتان را بی تقصیر فرض کنید) خود را نقد کنید و سهم و ضعف تان را در این آسیب و مشکلاتی که برای تان پیش آمده است شناسایی کنید، این رفتار آگاهانه می تواند از تکرار مشکلات در آینده جلوگیری و حداقل خوشبختی تان را در آینده تا حدودی تضمین کند.
از مهارت حل مسئله بهره ببرید
چنانچه صادقانه سهم و نقش منفی خود را شناسایی کردید، از مهارت حل مسئله برای حل آن مسائل اعم از بی مهارتی، خودخواهی و ... استفاده و روی توانمندی های خود تمرکز و سرمایه گذاری کنید تا مهارت های زندگی را در حد مطلوب فرا بگیرید. بهره بردن از این مهارت به شما کمک زیادی خواهد کرد تا بتوانید زندگی مشترک تان را کنترل کنید.
جرأتمند برگردید
فراموش نکنید شما تنها به خودتان تعلق ندارید بلکه به فرزند، شوهر و خانواده تان هم تعلق دارید و مسلما مسائل و مشکلات پیش آمده جمعی را دچار ناامنی و ناراحتی کرده است بنابراین به جای نداشتن روی برگشت، جرأتمندانه با حذف ضعف های شناسایی شده خودتان و طرح صادقانه آن با شوهرتان به زندگی مشترک برگردید. شما می توانید از بزرگان فامیل یا فرد معتمد دیگری کمک بگیرید تا او این درخواست تان را به شوهرتان برساند. سپس با مهارت های جدید خود، حتما با تنش های گذشته خداحافظی کنید و به دنبال ایفای نقش واقعی خود به عنوان همسری و مادری باشید. به امید این که زندگی مشترک تان را از نو بسازید.


[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده