ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تحلیل تابش درباره ترکیب مجلس آینده

تحلیل تابش درباره ترکیب مجلس آینده

ایسنا/ یک نماینده اصلاح طلب مجلس گفت: ترکیب مجلس آینده اگر به نفع اصلاح طلبان و اعتدالیون رقم بخورد بیشتر اعضای هیات رئیسه هم از این ترکیب خواهند بود.

محمدرضا تابش در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایسنا، با بیان این که ترکیب مجلس آینده بستگی به مرحله دوم انتخابات دارد گفت: در هر صورت ترکیب اعتدالی - اصلاح طلبی محتمل‌تر است زیرا ما در لیست خود چهره‌هایی چون آقایان جلالی و نعمتی و لاریجانی را داشتیم که این افراد اصولگرای معتدل هستند.

وی تصریح کرد: ‌بنابراین در ترکیب مجلس آینده بسیاری از تندروها حضور نخواهند داشت و جایگاهی هم ندارند و تعداد آنها بسیار قلیل است و از سوی دیگر عده اعتدالیون و اصلاح طلبان بیشتر است.

این نماینده اصلاح طلب مجلس با تاکید بر این که ترکیب هیات رئیسه مجلس دهم هم بستگی به ترکیب مجلس دارد گفت: اگر نصف بعلاوه یک ترکیب به نفع اعتدالیون و اصلاح طلبان رقم بخورد مسلم است که بیشتر اعضای هیات رئیسه از این ترکیب خواهند بود، اما اگر کمتر شود ممکن است از اصولگرایان معتدل هم باشند.

نماینده مردم اردکان در مجلس با بیان این که تمام راهبردهای استراتژیک ما معطوف به رای آوری کاندیداها در دور دوم انتخابات است گفت: در راهبردهایی که تعریف شده همه تصمیمات در یک محیط دموکراتیک انجام خواهد شد. ضمن این که فضایی با تعامل، هماهنگی و وفاق میان فراکسیون‌ها باید ایجاد شود.

تابش در پایان افزود: راهبرد دیگری که دنبال می‌کنیم نفی تمامیت خواهی است، زیرا ما به تناسب فراکسیون‌ها و گروههای دیگری که در مجلس وجود دارند در مدیریت‌های مختلف برای آنها احترام و حق قائل می‌شویم.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده