ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

عضو کمیسیون بودجه: احتمال تمدید یکساله برنامه پنجم توسعه وجود دارد

عضو کمیسیون بودجه: احتمال تمدید یکساله برنامه پنجم توسعه وجود دارد

فارس/ عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: در صورتی که لایحه برنامه ششم توسعه به موقع به مجلس ارائه نشود، برنامه پنجم یکساله دیگر تمدید خواهد شد.

موسی‌الرضا ثروتی با اشاره به دیرکرد زمان ارائه لایحه برنامه ششم توسعه، اظهار داشت: اکنون لایحه احکام دائمی برنامه ششم، از سوی دولت به دلیل تأخیر با قید فوریت به مجلس آورده شد، اما نمایندگان بر این عقیده بودند که دولت می‌خواهد مجلس را دور بزند و احتمالاً چون نمی‌تواند برنامه ششم را به‌موقع ارائه کند، آن را به جای برنامه تلقی می‌کند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تأکید کرد: به همین علت نمایندگان مجلس نیز به قید فوریت احکام دائمی برنامه ششم، رأی ندادند و این موضوع در دستورکار عادی کمیسیون‌ها قرار گرفت و مقرر شد، کمیسیون مشترکی برای بررسی آن تشکیل شود.

وی با بیان اینکه اگر دولت لایحه برنامه ششم را به‌موقع به مجلس ارائه نکند، باید برنامه پنجم تمدید شود، تصریح کرد: البته بودجه‌نویسی در کشور مطابق با برنامه‌ها نیست و گزارش‌ها نشان می‌دهد، تنها 33 درصد برنامه چهارم و پنجم، طبق بودجه عملی شده است.

ثروتی با اشاره به اینکه اگر برنامه ششم هم نباشد، معنا و مفهوم مؤثری در بودجه‌نویسی ندارد، تأکید کرد: دولت ناگزیر باید لایحه برنامه پنجم را یک سال دیگر تمدید کند.

وی ادامه داد: بعید است نمایندگان در رابطه با تمدید برنامه پنجم طرحی ارائه دهند.

این نماینده مجلس با اشاره به اظهارات محمد باقر نوبخت که گفته برنامه ششم را به‌ موقع ارائه می‌دهد، گفت: دولت می‌خواهد خود را قانون‌گرا نشان بدهد، اما به نظر می‌رسد در بهمن و اسفند این لایحه به مجلس خواهد آمد.

به گفته عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس بررسی و تصویب برنامه ششم، 3 ماه زمان نیاز دارد و قطعاً نمایندگان نیز در این رابطه پیشنهاد‌اتی دارند.

ثروتی یادآور شد: احتمال دارد برنامه ششم و بودجه سال 95 همزمان به مجلس ارائه شود، اما در صورتی که برنامه بعد از آن ارائه شود، به‌دلیل آنکه بودجه باید طبق برنامه باشد، نیاز به تمدید برنامه پنجم توسعه است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده