ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

هنرهای تجسمی در آخرین ماه بهار

به گزارش روز جمعه خبرنگار هنرهای تجسمی ایرنا،گالری ها و مراکز فرهنگی در چهار فصل سال میزبان هنرمندان هنرهای تجسمی است و مخاطبان متناسب با علاقه می توانند برنامه های این مراکز فرهنگی هنری را دنبال کنند .
فصل بهار رونق هنرهای تجسمی است و اکثر گالری ها با برنامه های متنوع فرهنگی وبرگزاری نمایشگاه ها قابل توجه مخاطبان قرار می گیرند آخرین ماه بهار نیز 28 گالری آثار هنرمندان را در معرض دید عموم قرار داده اند.

** تناولی و 50 سال هنر پاپ در گالری شهریور
در این نمایشگاه 10 نقاشی دیده نشده و جدید از پرویز تناولی به همراه 3 مجسمه پاپ همگی مربوط به سال 2016 به نمایش گذاشته می ‌شود.
این نمایشگاه به مناسبت جشن پنجاه سالگی هنر پاپ در آثار پرویز تناولی برگزار می ‌شود. به گفته زندی مدیر گالری، آخرین مجموعه چاپ ‌های سیلک تناولی تحت عنوان خط بنویس که با دست رنگ گذاری شده‌اند در سالن دیگر گالری شهریور به نمایش گذاشته می شود.
علاقه ‌مندان برای بازدید از نمایشگاه تناولی و 50 سال هنر پاپ می ‌توانند از جمعه 31 اردیبهشت ماه لغایت 28 خردادماه به گالری شهریور به نشانی تهران، الهیه، مراجعه نمایند.

**نقاشی های مصطفی دشتی در فرهنگسرای نیاوران
بنیاد آفرینش های هنری نیاوران آثار مصطفی دشتی هنرمند با سبک انتزاعی (آبستره) را به نمایش در می آورد.
مصطفی دشتی خالق این آثار با بیان اینکه آثارش انعکاس ٣٠ سال کار حرفه ای است، گفت: من نمایشگاه می گذارم تا بگویم زنده ام و نقاشی می کنم. به همین دلیل بر روی آثارم اسم نمی گذارم.
نمایشگاه مصطفی دشتی از ٣١ اردیبهشت تا ١٢ خرداد هر روز از ساعت ١٠ الی ٢١ و روزهای تعطیل از ساعت ١٤ تا ٢١ پذیرای علاقه مندان خواهد بود.

** نمایشگاه عکس الکتروبریکلاژ در گالری ایده پارسی
نمایشگاه گروهی عکس با عنوان الکتروبریکُلاژ در گالری ایده پارسی برگزار می ‌شود. در این نمایشگاه آثار 14 نفر عکاس معاصر به نمایش گذاشته می ‌شود. بهزاد اسدی، امیرحسین جباری، بابک جوادزاده، فاطمه حیدری، محمد فرزانه، علی مرادزاده، مصطفی مرادی، بابک مسرتی، سپهر مصری، پویا ملاپناه، ایمان مهتابی، رضا نیازی، مریم هداوند و حمید وفایی ملامحمد هنرمندان حاضر در این نمایشگاه هستند.
این نمایشگاه از 31 اردیبهشت تا 10 خردادماه در گالری ایده پارسی به نشانی خیابان شریعتی، خیابان دولت، میزبان علاقه ‌مندان خواهد بود. گالری روزهای ششم و هفتم خردادماه تعطیل است.

**نمایشگاه نیما پتگر در خانه هنرمندان ایران
نمایشگاه نقاشی و اینستالیشن از خانه و کارگاه نیما پتگر –هنرمند نقاش در خانه هنرمندان برپا است در این نمایشگاه آثار پتگر نقد و بررسی می شود.
نمایشگاه برگزیدگان بخش پوستر و عکس نوزدهمین جشنواره بین ‌المللی تئا‌تر دانشگاهی در نگارخانه تابستان خانه هنرمندان ایران با 20 اثر برگزیده درمعرض دید علاقه مندان قرار دارد. نمایشگاه پوستر و عکس نوزدهمین جشنواره بین‌المللی تئا‌تر از 25 اردیبهشت‌ ماه تا 3 خرداد ماه میزبان علاقه مندان است.

**نمایشگاه شاهنامه نگاری در گالری لاله
به مناسبت روز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی پنجمین نمایشگاه شاهنامه نگاری را با آثاری از فرح اصولی، رضا افسری، رضا بانگیز، مهدی حسینی، جمشید حقیقت شناس، سعید خضایی، فرشید داودی، پژمان رحیمی زاده، پیمان رحیمی زاده، عربعلی شروه، طاهر شیخ الحکمایی، بهزاد شیشه گران، ترانه صادقیان، کیوان عسگری، یعقوب عمامه پیچ، حمید فام، نیلوفر قادری نژاد، مرضیه قره داغی، بهنام کامرانی، ایرج محمدی، جعفر نجیبی، علی ندایی و رضا هدایت در گالری لاله شاهدیم.
تا این نمایشگاه از 31 اردیبهشت ماه تا 5 خرداد ماه در گالری لاله برپا است .

**پسران سیاهرود در گالری هپتا
آخرین مجموعه نقاشی ‌های جلال الدین مشمولی با عنوان پسران سیاهرود در گالری هپتا به نمایش در می ‌آید.
این مجموعه بازی گوشی ‌ها و شیطنت ‌های چهار کودک دهه پنجاه است که در تابستان به هنگام تعطیلی مدارس تمام روز را در رودخانه سیاهرود شهر قائمشهر به شنا می گذارندند. این چهار کودک نماد بیشمار کودک و نوجوان است که در آن سال‌ ها با این رودخانه زندگی کرده ‌اند و خاطره ساخته ‌اند.
این نمایشگاه از 31 اردیبهشت ماه تا 9 خرداد ماه در گالری هپتا واقع در تهران، خیابان ایرانشهر، جنب خانه هنرمندان، برپا است.

** نمایشگاه سیاه ‌مشق ‌های مهدی احمدی در گالری نشاط
نمایشگاه طراحی و سیاه مشق ‌های مهدی احمدی در گالری نشاط برپا می شود.
مهدی احمدی هنرمندی است که پیش از این که بازیگر باشد، نقاش بوده است. او سال‌ها پیش با شاگردی هنرمندانی همچون غلامحسین نامی، مرتضی ممیز، گیزلا سینایی، فرح اصولی و... وارد عرصه هنر شد و با حضور در فیلمی از خسرو سینایی وارد عرصه سینما شد. مهدی احمدی، فارغ التحصیل گرافیک دانشگاه هنر تا به امروز 10 تا نمایشگاه انفرادی و 32 نمایشگاه گروهی برگزار کرده است.
این نمایشگاه از 31 اردیبهشت ماه تا 14 خردادماه در گالری نشاط واقع در میدان آرژانتین، میزبان علاقه مندان است.

**نمایشگاه نقاشی در نگارخانه سهراب
نگارخانه سهراب در ادامه‌ برپایی نمایشگاه‌ های اساتید هنر ایران این ‌بار به‌سراغ رامیز شهوق که یکی از چهره ‌های مطرح هنر معاصر است، رفته و آثار این هنرمند فقید را به‌نمایش گذاشته است. در نمایشگاه آثار رامیز شهوق که به نقاش رنگ‌ های خاموش مشهور است، 40 اثر از این هنرمند گردآوری شده است.
نمایشگاه آثار این هنرمند از 24 اردیبهشت تا چهارم خردادماه در گالری سهراب به نشانی خیابان خرمشهر، خیابان عربعلی، میزبان علاقه ‌مندان است.

**نمایشگاه نقاشی خواب کهن در گالری شکوه
تازه‌ترین آثار نقاشی شِیما خشخاشی در نمایشگاهی با عنوان خواب کهن درگالری شکوه به‌نمایش گذاشته شده است. در این نمایشگاه 12 اثر سورئال که با تکنیک اکریلیک روی بوم خلق شده‌اند، روی دیوار گالری رفته است.
این آثار که حاصل دو سال تلاش هنرمند است، حکایتی از کابوس ‌ها، رویاها و تصویرهایی خیالی از قلعه ‌های غرق ‌شده و رازهایی از گذشته‌ های دور و تاریک و بارقه ‌های روشنایی امید را به تصویر کشیده است.
نمایشگاه آثار خشخاشی از 24 اردیبهشت تا 5 خردادماه در گالری شکوه به نشانی فرمانیه، بلواراندرزگو، خیابان امیر نوری، شماره 19 میزبان علاقه‌ مندان است.
گالری های دیگر تهران نیز با مجموعه ای از آثار هنرهای تجسمی میزبان علاقه مندان به هنر هستند امیدواریم که این برنامه ها و نمایشگاه ها راهی برای اشاعه بیشتر هنرهای تجسمی و رونق بیشتر این هنر باشد و شعار هر خانه ایرانی یک اثر ایرانی به وقوع بپیوندد.
فراهنگ**9338** 1568

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده