ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

علت مرگ دیواره بزرگ مرجانی چیست؟

علت مرگ دیواره بزرگ مرجانی چیست؟

سیناپرس/ دانشمندان به تازگی به بررسی دیواره بزرگ مرجانی پرداخته و دریافتند که علت مرگ این اکوسیستم منحصر به فرد، تغییرات جوی زمین است که منجر به از دست رفتن قابلیت های دفاعی این موجودات زنده شده است.
مرجان ها یکی از متفاوت ترین موجودات زنده موجود بر روی کره زمین محسوب می شوند ولی انسان ها به واسطه سو مدیریت خود این موجودات را در خطر نابودی قرار داده اند. دیواره بزرگ مرجانی یکی از بزرگ ترین و مشهور ترین اکوسیستم های موجود بر روی کره زمین است. با این حال این اکوسیستم هم اکنون به علت تغییرات آب و هوایی کره زمین در معرض خطر نابودی قرار گرفته است.

تحقیق انجام شده مکانیزم حفاظتی خاصی را نشان می دهد که به واسطه ان صخره های یاد شده برای هزاران سال در معرض امواج گرما قرار گرفته اند. اما این سیستم حفاظتی هم اکنون به واسطه تغییرات آب و هوایی از بین رفته است
گرمای شدید ماه های اخیر هزاران مایل از زیستگاه های بکر را به قبرستان آبی بی انتها تبدیل کرده است. بر اساس تحقیقات جدید انجام شده به واسطه محققان دانشگاه جیمز کوک در همکاری با سازمان ملی اقیانوسی و جوی، پدیده سفید شدن مرجان های امسال نیز همراه با یک اخطار بزرگ شروع شده است. این هشدار حاکی از این است که اگر نتوانیم به سرعت انتشار گازهای کربن را کاهش دهیم دیواره بزرگ مرجانی در طول این صده از بین خواهد رفت.

تحقیق انجام شده مکانیزم حفاظتی خاصی را نشان می دهد که به واسطه ان صخره های یاد شده برای هزاران سال در معرض امواج گرما قرار گرفته اند. اما این سیستم حفاظتی هم اکنون به واسطه تغییرات آب و هوایی از بین رفته است و مرجان ها بیشتر مستعد سفید شدن شده اند.

اسکات هرون به عنوان یکی از مشارکت کنندگان در این تحقیق در این باره بیان کرد که:« این قلمرو جدیدی است که ما درحال ورود به ان هستیم. ما تا کنون در طول تاریخ شاهد تنش های حرارتی به این بزرگی نبوده ایم.»[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X