ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

عراق و مزدوران منافقین؛ معضلی که به حمله ی موشکی انجامید

عراق و مزدوران منافقین؛ معضلی که به حمله ی موشکی انجامید

الف/ متن پیش رو در الف منتشر شده و انتشار آن به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست

حمله موشکی به محل استقرار گروهک تروریستی منافقین در عراق، موضوعی بود که به شدت مورد توجه منابع خبری و رسانه ای مختلف قرار گرفت. پنجشنبه شب اردوگاه آمریکایی لیبرتی (محل اسکان موقت گروهک تروریستی منافقین) مورد حمله راکتی قرار گرفت. مسئولیت این حمله را گروه نظامی جیش المختار، بازماندگان قربانیان انتفاضه شعبانیه در عراق، بر عهده گرفت.

در این حمله موشکی ۲۳ تن از تروریست های منافقین کشته شدند که حسین ابریشمچی (برادر مهدی ابریشمچی)، مهدی توکل، بهزاد میرشاهی، حسن اداوی، رجب محمدی، رضا وادیان، شریف ویسی، حسین سرو آزاد، احمد مسچیان، جاسم قصیر، ابوطالب هاشمی، حمید دهقان، کیومرث یوسفی، حسین گندمی و نیره ربیعی وجواد سالاری از جمله این کشته شدگان هستند.

حسین ابریشمچی، شکنجه گر معروف منافقین به هلاکت رسیده است. ابریشمچی عامل اصلی جنایت عملیات مهندسی این گروهک تروریستی بود که ٦ پاسدار انقلاب اسلامی را با شکنجه به طرز فجیعی به شهادت رساند.

واثق البطاط، رهبر جیش المختار طی بیانیه ای اعلام کرد: «جیش المختار که متشکل از خانواده‌های قربانیان انتفاضه شعبانیه است، بارها به سران گروهک منافقین اعلام کرده بود که باید هر چه سریعتر خاک عراق را ترک کنند؛ اما آن ها با وجود تسهیلات در نظر گرفته شده از سوی کشورهای اروپایی و آمریکایی، اصرار بر اشغال بخشی از خاک ما را دارند که این موضوع ما را ناچار به واکنش کرده است».

وی ادامه داد: «اگر منافقین هر چه سریعتر خاک عراق را ترک نکنند، احتمال تکرار این گونه عملیات‌ها وجود دارد.»

از سویی مقامات غربی در بیانیه‌ای حمله به کمپ لیبرتی را به شدت محکوم کرده و با مقامات ارشد عراقی تماس گرفته تا از ارائه کمک های پزشکی و اضطراری به مجروحان این حملات اطمینان حاصل کنند که این موضوع خوی تروریسم پروری آنها را به معرض نمایش گذاشت، چرا که آمریکایی‌ها به هیچ وجه راضی به خروج منافقین از خاک عراق نیستند.

اردوگاه لیبرتی اردوگاهی است که از سال ۲۰۱۲ و به دنبال تعطیلی اردوگاه اشرف، به محلی برای نگهداری اعضای گروهک منافقین تا انتقال آنها به کشوری امن تبدیل شد. این پایگاه به عنوان پادگان نظامی نیروهای آمریکایی پس از اشغال عراق تا زمان تخلیه این کشور، مورد استفاده قرار می‌گرفت. اعضای سازمان مجاهدین خلق که در ادبیات مردم ایران منافقین نامیده می شوند، پیش از این در پادگان اشرف مستقر بودند که صدام در اختیار آنان قرار بود. سال 2011 ارتش عراق به این پدگان حمله کرد و سپتامبر 2013 هم حمله ای دیگر از سوی مجاهدان عراقی انجام شد که بین ۵۲ تا ۷۰ نفر از حدود ۱۰۰ نفری که هنوز در اشرف باقی‌مانده بودند، به هلاکت رسیدند.

در همین راستا، مصاحبه های الف با محمدجواد هاشمی‌نژاد، سید حسین نقوی حسینی و اسماعیل کوثری را بخوانید:

حمله به لیبرتی، ساختار منافقین را متزلزل کرده است
سید محمد جواد هاشمی نژاد دبیر کل بیناد هابیلیان در گفتگو با «الف»، اظهار داشت: همان طور که اعلام شد پنج شنبه شب حدود ساعت ۱۹:۳۰ به پایگاه لیبرتی حمله موشکی شد، در این حادثه یکی از جنایتکاران اصلی این گروهک تروریستی به نام حسین ابریشمچی برادر مهدی ابریشمچی از سران منافقین به هلاکت رسیده است. این فرد از شکنجه‌گران بنام منافقین بود که در دهه ۶۰، سه تن از پاسداران انقلاب اسلامی را به طرز فجیعی شکنجه داده و آن را عملیات مهندسی نام گذاری کرده بود. در این حمله عمدتا اعضای قدیمی و تعیین کننده منافقین زخمی و کشته شدند که این موضوع تاثیر زیادی بر ساختار این گروهک دارد.

وی تصریح کرد: سازمان ملل همواره به منافقین هشدار داده بود که با رفتن دیکتاتور سابق عراق، این کشور برای آنها نا امن شده است؛ اما آنها با طی روندی مشخص، مقاومت کرده و چوب لای چرخ سازمان ملل گذاشتند. آنها تصور می‌کردند با ماندن در عراق می‌توانند به اقدامات گذشته خود علیه مردم این کشور ادامه دهند. اسکان دوباره منافقین در عراق تنها با حمایت آمریکایی‌ها صورت گرفت؛ چرا که آمریکایی ها بیش از همه آگاهی دارند که منافقین ویروس‌هایی هستند که آنها را آلوده می‌کنند لذا بهترین مکان برای این گروهک را عراق در نظر گرفتند تا به کشورهای غربی آسیبی وارد نشود.

دبیرکل بنیاد هابیلیان با بیان اینکه مردم عراق همواره خواستار خروج منافقین از خاک این کشور هستند، افزود: مردم عراق نسبت به گروهک تروریستی منافقین کینه و دشمنی زیادی دارند؛ چرا که این گروهک تروریستی در طول سال‌ها ابزار اصلی سرکوب مردم توسط رژیم سابق عراق بوده و ۲۵ هزار نفر از مردم این کشور را به شهادت رسانده‌اند؛ لذا صبر دولت و ملت عراق به اتمام رسیده و آنها همواره خواستار سرنگونی این گروهک تروریستی هستند و این حمله نیز پاسخ محکم گروه نظامی جیش المختار، بازماندگان قربانیان انتفاضه شعبانیه به این تروریست‌ها بود.

هاشمی‌نژاد با بیان اینکه همواره ایران بر روند مبارزه با تروریست تاکید دارد، ادامه داد: ایران کشوری با اقتدار است که همواره بر مشکل تروریسم فایق آمده است؛ لذا باید با کمک عراق این گروهک تروریستی را هرچه زودتر برای همیشه از بین ببرد.

وی در پایان در مورد سرنوشت سرکرده اصلی این گروهک تروریستی اظهار داشت: تا جایی که بنده مطلع هستم، سرکرده گروهک تروریستی منافقین زنده است و مقامات آمریکایی‌ها به آن دسترسی دارند.

وزارت امورخارجه خواستار اخراج منافقین از عراق شود
سید حسین نقوی حسینی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با خبرنگار الف، در مورد حمایت کشورهای غربی از گروهک تروریستی منافقین گفت: کشورهای غربی به ویژه اروپایی‌ها برخلاف ادعای پوچ و بی اساس خود مبنی بر مبارزه تروریسم، همواره از منافقین حمایت کرده و امکانات رسانه‌ای و مالی در اختیار آنها قرار می‌دهند. منافقین حدود ۱۷ هزار ایرانی را به شهادت رساندند که این موضوع قابل گذشتی نیست.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: مردم عراق همواره خواستار اخراج منافقین از خاک کشور خود هستند، لذا اولین گام برای فراری دادن این گروهگ ترویستی را آغاز کرده‌اند.

وی تصریح کرد: همواره کشورهای غربی ازجمله آمریکا و فرانسه در پارلمان خود از این افراد استفاده می‌کنند و آنها مورد حمایت خود قرار میدهند که این اقدامات، چهره تروریسم پروری دولتمردان غربی را به نمایش می‌گذارد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: پس از حمله به لیبرتی ما همواره شاهد محکوم کردن مقامات غربی و سازمان ملل در این خصوص بودیم؛ اما متاسفانه دستگاه دیپلماسی ما در این خصوص منفعلانه عمل کرده است ما انتظار داریم تا وزارت امورخارجه از این اقدام جیش المختار حمایت کند و در مذاکرات با غربی‌ها، خواستار اخراج منافقین از خاک عراق به صورت جدی باشد.

مردم عراق خواستار اخراج منافقین از خاک کشور خود هستند
اسماعیل کوثری، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نیز در مورد همین موضوع به الف، گفت: این اقدام از سوی گروه زخم خورده شیعیان در عراق صورت گرفت؛ چرا که در زمان صدام، منافقین همواره به رژیم بعث کمک کرده و در سرکوب وحشیانه ی مردم جنوب عراق با بعثی ها همکاری می‌کردند.

وی تصریح کرد: منافقین جنایتکارانی هستند که دستشان به خون افراد زیادی آلوده است و در حال حاضر نیز با همکاری داعش سعی دارند تا مردم عراق را از بین برده و در راستای اهداف غربی‌ها گام بردارند، لذا آمریکایی‌ها خواهان خروج آنها از عراق نیستند و همواره سعی می کنند آنها را زیر چتر حمایت خود نگه دارند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: منافقین در حال حاضر به دنبال مظلوم نمایی و شانتاژ دراین باره هستند تا حمله به لیبرتی را به گردن ایران انداخته و حمایت کشورهای غربی را به سمت خود جلب نمایند اما جیش المختار به صراحت این حمله را به عهده گرفت چراکه مردم عراق همواره خواستار نابودی این گروهک ترویستی هستند.

وی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره خواستار سرنگونی و اخراج گروهک تروریستی منافقین از خاک عراق بوده و از کشورهای غربی می‌خواهد که دست از حمایت این گروه تروریستی بردارد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X