ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اپل پتنت مربوط به نوعی سیستم پیل سوختی را به ثبت رسانده است

اپل پتنت مربوط به نوعی سیستم پیل سوختی را به ثبت رسانده است

دیجیاتو/ اداره پتنت ها و علائم تجاری ایالات متحده آمریکا امروز فایل مربوط به پتنتی متعلق به اپل را منتشر کرد که به یک سیستم پیل سوختی برای مک بوک مربوط می شود و قادر است بدون نیاز به منبع برق خارجی تا چندین روز و حتی هفته ها انرژی این دستگاه را تامین کند.

این پتنت اندکی پس از آن منتشر شد که شایعه مربوط به همکاری یک شرکت بریتانیایی با اپل فاش گردید و نشان می داد که اپل توانسته یک باتری پیل سوختی را در داخل آیفون ۶ جای دهد و برق مورد نیاز برای آن را تا یک هفته تامین نماید و اگر خاطرتان باشد تابستان گذشته بود که این خبر نخستین بار به رسانه های درز کرد.

در این پتنت صرفا به یک دستگاه کامپیوتری پرتابل اشاره گردیده با این همه، هم نمودارها و هم متون موجود در آن نشان می دهند که باتری برای مک بوک ساخته شده است.

اما سیستم های پیل سوختی نیز پس از تخلیه باید مجددا پر شوند و به همین دلیل همانطور که در پتنت مشاهده می کنید به نوعی کارتریج قابل تعویض برای آن اشاره گردیده. این را هم باید اضافه نماییم که اپل آپشن های موجود برای تامین سوخت مورد نیاز این پیل ها را باز گذاشته و به یک ماده خاص اشاره نکرده است.

منبع سوخت دست کم در برگیرنده یکی از مواد روبروست: سدیم بروهیدرید و آب؛ سدیم سیلیکات و آب؛ لیتیوم هیدروکسید و آب؛ منیزیوم هیدروکسید و آب؛ لیتیوم بروهیدرید و آب؛ هیدروکسید لیتیوم آلومینیوم و آب؛ هدروکسید آلومینیوم؛ نوعی هیدروکربن؛ هیدروکسید لیتیوم آلومینیوم؛ بروهیدرید منیزیوم؛ نوعی ترکیب معدنی و بروهیدرید منیزیوم؛ گاز ترکیبی هیدروژن؛ هیدروژن مایع.

اما محتمل ترین ماده ای که اپل می تواند برای این سوخت در نظر بگیرد ترکیبی از باتری های معمولی و پیل های سوختی است که باعث می شود مک بوک به شیوه معمولش شارژ شود و تنها زمانی از انرژی پیل سوختی استفاده نماید که قرار است در بازه زمانی طولانی تری به صورت بیسیم به کار گرفته شود.

اپل پتنت مربوط به نوعی سیستم پیل سوختی را به ثبت رسانده است

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده