ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سازمان ملل:خانه های مردم یمن به جرم حمایت از مخالفان دولت برسرشان آوار می شود

سازمان ملل:خانه های مردم یمن به جرم حمایت از مخالفان دولت برسرشان آوار می شود

ایرنا/ سازمان ملل با اشاره به رنج غیر قابل توصیفی که مردم شهر تعز در هنگامه بمباران ها ،درگیری های خیابانی، کمبود مواد غذایی و کمک های درمانی وبهداشتی روبه رو هستند، اعلام کرد که خانه بسیاری از طرفداران نیروهای مخالف دولت دراین هنگامه بر سر آن ها ویران می شود.

مسئولان سازمان ملل روز پنجشنبه بار دیگر هشدار دادند که ادامه بی وقفه بمباران های رژیم آل سعود، موج غارت و چپاول و درگیری های خیابانی در شهر پر جمعیت تعز شرایط غیر قابل توصیف و دردناکی را برای مردم این شهر بوجود آورده است.
طبق آخرین گزارش های دفتر هماهنگی کمک های اضطراری سازمان ملل، تنها در فاصله روز های 14 تا 27 ماه اوت 95 نفر از غیر نظامیان این شهر ازجمله 52 کودک و 20 زن جان خود را در اثر بمباران های سعودی و نیروهای ائتلاف از دست داده و 129 نفر دیگر نیز مجروح شده اند
در این گزارش ها اشاره شده است که در مان بیماران و مجروحان توسط امدادگران سازمان ملل به دلیل ویرانی اکثر بیمارستان ها و مراکز درمانی این شهر و سایرشهر های یمن و افزایش مجروحان و بیماران مبتلا به تب دنگی که شمار آن ها تا 25 ماه اوت 435 نفر اعلام شده، غیر ممکن کرده است.
در گزارش روز گذشته کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل اشاره شده بود که ایالت پر تراکم تعز با بیش از یک میلیون و 800 هزار نفر جمعیت در 6 ماه گذشته بیشترین آسیب ها را در مقایسه با 21 ایالت دیگر این کشور تحمل کرده و کمبود امکانات مالی این نهاد و کوتاهی جامعه بین المللی در تامین بودجه مورد درخواست برای کمک به مردم این کشور بر عمق فاجعه در این شهر افزوده است.
دفتر هماهنگی کمک های اضطراری سازمان ملل در پی هشدار های مکرر خود بار دیگر از طرفین در گیر در این کشور خواسته است تا با احترام به قوانین انسان دوستانه بین المللی ضمن حفظ امنیت شهروندان غیر نظامی در این شهر ، امکان بی قید و شرط دسترسی امدادگران و رساندن کمک ها غذایی و درمانی مورد نیا به مردم نیاز مند یمنی را فراهم کنند.
کارکنان ومسئولان سازمان ملل درپی دیدار از شهر تعز در گزارشی نوشته اند که مردم بی گناه در این شهر بدون امکان گریز به نقاط امن تر در فاصله میان سنگر های طرفین درگیر به تله افتاده اند و بسیاری از خانه های ساکنان این شهر صرفا به دلیل حمایت آن ها از گروه های مخالف دولت بر سر آن ها ویران شده است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده