ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تسهیلات 25 میلیونی، منجی تولید می‌شود؟

تسهیلات 25 میلیونی، منجی تولید می‌شود؟

دنیای اقتصاد/ خودروسازان ایرانی این روزها در شرایطی با افت شدید تولید روبه‌رو هستند که تا چندی دیگر قرار است تسهیلات 25 میلیون تومانی به بازار خودرو ترزیق شود و از همین رو برخی این اتفاق را منجی دومین صنعت بزرگ کشور (برای بالا بردن تیراژ) می‌دانند.

این در حالی است که بسیاری از کارشناسان معتقدند با توجه به کاهش شدید تقاضا و همچنین محدودیت تسهیلات 25 میلیون تومانی، نمی‌توان به افزایش تولید (از کانال تسهیلات جدید) امیدوار بود. طبق برنامه اعلامی از سوی وزارت صنعت، خودروسازان کشور باید تا پایان سال یک میلیون و 400 هزار دستگاه محصول را به تولید برسانند، با این حال،کارشناسان امیدی به تحقق این هدف نداشته و بر این باورند که تیراژ امسال صنعت خودرو کشور حول و حوش یک میلیون دستگاه خواهد بود. به گفته کارشناسان، هرچند تسهیلات جدید می‌تواند روی فروش خودروسازان اثر مثبتی بگذارد، اما توانایی بازگرداندن آنها به روزهای اوج تولید را نخواهد داشت. کارشناسان بر این باورند که تسهیلات 25 میلیون تومانی در بهترین حالت سبب خلوت شدن پارکینگ خودروسازان شود، آن هم به‌صورت موقت. به‌عبارت بهتر، به فرض اینکه مثلا 100 هزار فقره تسهیلات به بازار خودرو تزریق شود، این اتفاق موقتا سبب خلوت شدن پارکینگ‌ها خواهد شد، اما نمی‌تواند منجی تولید خودروسازان باشد. طبق آخرین اخبار، در حال حاضر خودروسازان کشور بسیار پایین‌تر از ظرفیت اسمی خود تولید می‌کنند و این موضوع از افت شدید تقاضا (به‌دلایلی از جمله کاهش قدرت خرید مشتریان و قیمت‌های بالا) سرچشمه می‌گیرد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده