ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

گزارش ۹ ماهه عملکرد صنعت بیمه

گزارش ۹ ماهه عملکرد صنعت بیمه

میزان/ شرکت های بیمه در 9 ماهه نخست امسال، حدود 93.2 هزار میلیارد ریال خسارت به بیمه گذاران پرداخت کردند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، 22.6 درصد رشد نشان می دهد.

بر اساس اعلام اداره تحلیل های آماری، صنعت بیمه همچنین در مدت یاد شده، حدود 165.7 هزار میلیارد ریال در بازار بیمه کشور حق بیمه تولید کرده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 11.7 درصد افزایش داشته است.

سهم بخش غیردولتی از این مقدار به حدود 58 درصد رسید و 42 درصد دیگر توسط بیمه ایران به عنوان تنها شرکت بیمه دولتی تولید شد.

شرکت های بیمه ایران، آسیا، البرز، دانا، پارسیان، معلم، کوثر، پاسارگاد و کارآفرین (هر یک دارای سهم بالاتر از سه درصد) در مجموع84.7 درصد از حق بیمه تولیدی بازار را به خود اختصاص داده اند.

تعداد بیمه نامه های صادره در این مدت نیز با 10 درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل، حدود 35.5 میلیون فقره بود.

35.9 درصد حق بیمه های تولیدی به رشته بیمه شخص ثالث و مازاد و 27.5 درصد به رشته بیمه درمان اختصاص داشت. سهم بیمه های زندگی و بدنه اتومبیل به ترتیب به میزان 11.7 و 5.5 درصد از پورتفوی حق بیمه تولیدی بازار رسید.

بر اساس این گزارش، شرکت های بیمه در این مدت بیش از 17.7 میلیون مورد خسارت به بیمه گذاران پرداخت کردند که در مقایسه با 9 ماهه سال قبل 34.6 درصد رشد داشته است.

بخش غیردولتی 55.2 درصد از خسارت های بازار بیمه را جبران کرده است. همچنین40.3 درصد از خسارت های بازار بیمه در رشته شخص ثالث و مازاد و 33.6 درصد در رشته درمان پرداخت شده است. بیمه های زندگی و بدنه اتومبیل نیز هرکدام حدود 6.5 درصد از خسارت های پرداختی بازار بیمه سهم دارند.

طبق اعلام اداره تحلیل های آماری، نسبت خسارت (که حاصل تقسیم خسارت پرداختی به حق بیمه تولیدی بر حسب درصد است و در محاسبه آن نسبت، مبالغ خسارت های معوق، ذخایر حق بیمه، کارمزد شبکه فروش و هزینه های اداری- عمومی دخالت داده نمی شود) در این مدت نزدیک به 56.2 درصد بود و در مقایسه با مدت مشابه سال قبل پنج واحد افزایش نشان داد.

نسبت خسارت 9 شرکت بیمه: متقابل کیش، نوین، ملت، سینا، دانا، ایران، آسیا، پارسیان و کوثر بالاتر از این میزان در بازار بیمه به ترتیب با 796.7، 86.9، 85.4، 75.8، 69.2، 59.9، 59.2، 57.2، و 56.5 درصد بوده است.

رشته های بیمه اعتبار، درمان، بدنه اتومبیل و شخص ثالث نیز به ترتیب با حدود 37.4، 68.6، 65.9 و 63.1 درصد، نسبت خسارتی بالاتر از بازار بیمه (با56.2درصد) داشتند.

پس از رشته های یاد شده، نسبت خسارت رشته های بیمه مسئولیت و کشتی (با 51.9 و 50 درصد) بالاتر از این نسبت در سایر رشته های بیمه بوده اما پایین تر از نسبت خسارت بازار بیمه قرار دارند.

بر اساس تحلیل های آماری، همچنین حق بیمه تولیدی در 12ماهه منتهی به آذرماه امسال با 18.8 درصد رشد به 224 هزار میلیارد ریال رسید.

در این مدت، خسارت پرداختی صنعت بیمه نیز 23 درصد رشد کرده و نسبت خسارت این دوره را به62.2 درصد رساند . همچنین در این مدت، سهم بیمه های زندگی از پرتفوی صنعت بیمه نیز به12.3 درصد افزایش یافت.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده