ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

گسترش همکاری های دوکشور ایران و چین درحوزه ICT و ماهواره

گسترش همکاری های دوکشور ایران و چین درحوزه ICT و ماهواره

خبرآنلاین/ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با وزیر صنعت و فناوری اطلاعات از گسترش همکاری های دوکشور درحوزه ICT و ماهواره خبرداد و گفت: درشرایط جدید، همکاری با کشور چین درحوزه ICT تحکیم می یابد.
مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران، امروز جمعه 2بهمن ماه با میائو وی وزیر صنعت و فناوری اطلاعات دیدار کرد و گفت: این دومین ملاقات من با وزیرفناوری اطلاعات کشورخلق چین است و این دیدار درجریان سفر امشب رییس جمهور چین به ایران انجام شد.

وی هدف ازاین نشست را سیاستگذاری، حمایت و نظارت برفعالیت شرکتهای ایران و چین عنوان کرد و افزود: همکاری های دوجانبه در درحوزه ICT و ماهواره میان دوکشور،دنبال می شود.

واعظی با اشاره به اینکه پس از اجرای برجام ، شکل همکاری با شرکتهای چینی درحوزه ICT تحکیم می یابد، ادامه داد:‌ کارتخصصی و فنی مشترک با چین دردستورکار قرادارد.

وی با بیان اینکه سفر رییس جمهور چین به ایران فصل جدیدی در روابط دو کشور خواهد بود ادامه داد: انشالله فردا سند همکاری مشترکی میان ایران و چین درحوزه ICT توسط وزیر ارتباطات دوکشور، امضا می شود.

وزیر ارتباطات ایران برگسترش روابط دو کشور پس از رفع تحریم ها تاکید کرد و افزود:‌ کمیته مشترکی برای پیگیری توافقات و مذاکرات میان دوکشور تشکیل می شود.

وی انتقال تکنولوژی همراه با دانش فنی میان دوکشور را ضروری دانست و ادامه داد: همکاری در زمینه فیبرنوری، نرم افزار، زیرساخت ازجمله محورهای مهم این نشست بود.

واعظی جذب سرمایه درحوزه ICT و استفاده از خط اعتباری که کشور چین دراختیارایران قراداده است را ضروری دانست و ادامه داد: تلاش می کنیم علاوه برشرکتهای چینی که در زمان تحریم با ایران همکاری داشته اند شرکتهای جدیدی به بازار افزوده شوند.

درحاشیه این نشست که باحضور معاونان و روسای شرکتهای خصوصی فعال درحوزه ICT ایران و چین برگزارشد، سند همکاری میان مدیرکل اموربین الملل و مطالعات راهبردی وزارت ارتباطات با شرکت هواووی امضاشد.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده