ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

همه فکر می‌کنند میلیاردر هستم! پرسپولیس را می‌بریم اما نه برای استقلال

همه فکر می‌کنند میلیاردر هستم!/ پرسپولیس را می‌بریم اما نه برای استقلال

کاپ/ هافبک ملی پوش نفت تهران گفت:مسئولان باشگاه اگر خودشان را جای ما بگذارند، می دانند که این وضعیت مالی چه بلایی بر سر یک خانواده می آورد.
وحید امیری یکی از مهره های تاثیرگذار نفت که باعث شده پدیده فصل گذشته لیگ برتر در چهار هفته پایانی امیدش را برای رسیدن به کسب سهمیه و حتی قهرمانی به دست آورد،صحبت هایی را درباره شرایط این تیم، آینده خودش و همچنین تیم ملی انجام داد. متن گفت و گوی وحید امیری را در ادامه می خوانید.
*از شرایط نفت برایمان بگو.
خدا را شکر از نظر فنی کاملا آماده هستیم و می خواهیم که در چهار بازی آینده بهترین نتیجه را به دست آوریم. البته مشکلات باشگاه همان مقداری که بود هست و هیچ گونه اقدام جدیدی برای رفع مشکلات انجام نشده است. با این حال ما برای شخصیت خودمان فوتبال بازی می کنیم و کاری به این مشکلات نداریم.
*دریافتی بازیکنان نفت در این فصل چقدر بوده است؟
ما در ابتدای فصل بین 15 تا 30 درصد دریافتی داشتیم اما الان چهار ماه است که یک ریال هم دریافتی نداشته ایم. واقعا مسئولان باشگاه اگر به عنوان یک انسان وجدان داشته باشند و خودشان را جای ما بگذارند می دانند که این وضعیت مالی چه بلایی بر سر یک خانواده می آورد. ما هم خانواده داریم. وقتی یک باشگاه تعهدی را به یک بازیکن یا مربی می دهد باید به آن عمل کند. اتفاقا بد هم نتیجه نگرفتیم که بگوییم به خاطر این پولمان را نمی دهند. هنوز شانس کسب سهمیه و قهرمانی هم داریم اما با این وجود حمایت نمی شویم.
*تو برای سال آینده هم با نفت قرارداد داری؟
خیر. قراردادم در پایان فصل تمام می شود و اگر امسال هم با این شرایط در نفت ماندم به خاطر این بود که از قبل قراردادی را امضا کرده بودم. کسی فکر نمی کرد نفتی که سال گذشته در لیگ، جام حذفی و آسیا بهترین نتایج را گرفت با این شرایط مواجه شود اما وقتی وزیر نفت می گوید ما نمی خواهیم تیمداری کنیم دیگر کاری از دست ما بازیکنان بر نمی آید. حداقل ای کاش به خاطر اسم و قدمت نفت چنین حرفی را تا پایان فصل نمی زدند. همین مسئولان وزارت نفت سال گذشته در تمرین ما حاضر شدند و گفتند که نگران مسائل مالی نباشید. آنها به ما وعده و وعید دادند که بودجه نفت برای فصل آینده تصویب شده و دیگر چنین مشکلاتی نیست اما متاسفانه شرایطی به مراتب بدتر از سال قبل داریم. باور کنید اگر در ابتدای فصل می دانستیم چنین شرایطی رقم می خورد نه خیلی از بازیکنان اینجا می ماندند و نه اینکه بازیکنان جدیدی همچون سیدجلال حسینی به نفت می پیوستند. ظاهر نفت از بیرون قشنگ است اما داخلش که می آیید هیچ چیز زیبا نیست.
*با این شرایط قطعا در پایان فصل از نفت جدا می شوی؟
خیر. این طور هم نیست که از الان بخواهم بگویم قطعا جدا می شوم. چون نفت برای من زحمات زیادی کشیده و درست نیست حالا که در میانه فصل هستیم حرف از جدایی بزنم. اگر شرایط بد اقتصادی امسال تیم را کنار بگذارم نام نفت برای من بسیار ارزشمند است چون از طریق این باشگاه توانسته ام به تیم ملی برسم اما با این حال در پایان فصل باید تصمیمی بگیرم که هم از نظر مالی و هم ازنظر فوتبالی باعث پیشرفتم شود.
*به نظر می رسد دغدغه های زیادی بابت شرایط مالی خودت داری.
باور کنید وقتی به شهرمان می روم همه می گویند تو دیگر ملی پوش هستی و احتمالا میلیاردر شدی اما کسی نمی داند من امسال هم در نفت قراردادم مثل یک بازیکن سطح پایین بود. البته خدا را شکر می کنم همین که سالم هستم و می توانم برای تیمم بازی کنم خوب است اما نباید فراموش کنیم فوتبال بازی کردن همیشگی نیست و این طور نیست که بگوییم به مرور زمان پول هایمان را جمع می کنیم.
*پیشنهادی هم از کشورهای خارجی داشته ای؟
من در نیم فصل از قطر چند پیشنهاد خوب داشتم که پیشنهاد باشگاه ام صلال از همه جدی تر بود. متاسفانه با اینکه هم خودم و هم باشگاه موافق انتقال من به قطر بودیم اما بر سر ندانم کاری چند نفر این اتفاق رخ نداد. این طور که من شنیدم اگر من به قطر می رفتم فقط یک میلیارد و 700 میلیون تومان گیر باشگاه می آمد اما زمانی که نخواهند یک اتفاق بیفتد دیگر تصمیم با من نیست. می گویند آرزو بر جوانان عیب نیست اگرچه من جوان نیستم اما امیدوارم اتفاقی بیفتد که از فصل بعد به اروپا بروم. دوست دارم جایی باشم که از هیچ نظر دغدغه فکری نداشته باشم.
*در دوسال اخیر بارها نام تو برای حضور در استقلال و پرسپولیس مطرح شده. شنیده می شود پرسپولیسی هستی.
همان طور که در هفته اخیر دیدید بازی این دو تیم فوتبال کشور را تحت تاثیر خود قرار داده بود و نه تنها رسانه های داخلی بلکه تمام دنیا این بازی بزرگ را زیرنظر داشتند. هیچ فوتبالیستی در ایران نیست که بگوید دوست ندارم در یکی از این دو تیم پرطرفدار بازی کنم. اما اینکه می گویند من پرسپولیسی هستم تحلیل خودشان است. دوست ندارم در این شرایط با نام بردن از تیمی حساسیتی روی خودم به وجود آورم.
*با توجه به شرایطی که در جدول دارید چقدر به کسب سهمیه و یا قهرمانی نفت امیدوار هستید؟
ما بازی به بازی پیش می رویم. یادم می آید وقتی هفت بازی به پایان لیگ مانده بود منصوریان همه را جمع کرد و گفت هفت فینال پیش روی مان است که اگر در تمام آنها موفق باشیم قطعا نتیجه زحمات مان را خواهیم دید. مطمئنا به کسب سهمیه امیدواریم اما با توجه به بازی رو در رویی که با پرسپولیس خواهیم داشت حتی می توانیم به قهرمانی هم امیدوار باشیم. البته ما به خاطر استقلال و رسیدن آنها به پرسپولیس بازی نمی کنیم بلکه به خاطر موفقیت خودمان به میدان می رویم.پ
*شنیدیم بازیکنان نفت قرار گذاشتند در اردوهای پیش از بازی شرکت نکنند.
اصلا نیازی به تصمیم ما نیست چون باشگاه در چند بازی اخیر نتوانسته اردوهای تیم را قبل از بازی های خانگی برگزار کند. برای این بازی هم که به اهواز رفتیم سازمان لیگ به نفت کمک کرد. امیدوارم دیگر شاهد چنین قضایایی در چهار بازی باقیمانده نباشیم.
*حتما از قرعه ای که تیم ملی در مقدماتی جام جهانی به آن بر خورد مطلع هستی. به عنوان بازیکن تیم ملی چقدر امیدواری از این گروه صعود کنید؟
با بازی هایی که در دور اول انجام دادیم همه مردم مسئولان را امیدوار کردند. تیم کاملا جوان شده و از نظر دوندگی فوق العاده است. فکر می کنم بحث حضور در جام جهانی فقط به فوتبال مربوط نباشد بلکه آبروی هرکشوری در میان است. به خاطر همین است که کی روش از مسئولان می خواهد امکانات را در اختیارش قرار دهند. امکاناتی که سایر کشورها بدون دغدغه آنها را در اختیار دارند نباید برای ما به یک معضل ایجاد شود. مردم هم از ما انتظارات بالایی دارند که طبیعی است. آنها نه تنها دوست دارند تیم شان به جام جهانی برسد بلکه حرف صعود از مرحله گروهی هم می زنند. کی روش هم وقتی انتظارات را می بیند قطعا می خواهد که مسائل کوچکی مثل لباس و زمین حل شود.
*برخی معتقدند حمایت های بازیکنان از کی روش باهماهنگی سرمربی تیم ملی است.
خدایی آن بالاست و ما را نگاه می کند. به همان خدا قسم که این طور نیست. شما نگاه کنید نه تنها من بلکه بازیکنانی که حتی یک اردو هم در تیم ملی حضور داشته اند از کی روش حمایت کردند. اصلا اینها را رها کنید. من وقتی در باشگاه نفت کنار سایر بازیکنان می نشینم آنها هم معتقدند خواسته های کی روش منطقی است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X