ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دبیر کنفرانس ملی مدیریت بحران: کمتر از ۱۰ درصد خانه های کشور بیمه حوادث هستند

دبیر کنفرانس ملی مدیریت بحران: کمتر از ۱۰ درصد خانه های کشور بیمه حوادث هستند

مهر/ دبیر کنفرانس ملی مدیریت بحران، اظهارداشت: در حال حاضر کمتر از ۱۰ درصد اماکن مسکونی کشور تحت پوشش بیمه حوادث هستند.

لطیفی ضمن اعلام خبر برگزاری کنفرانس ملی مدیریت بحران در روزهای ۲۴ و ۲۵ آبان ماه جاری در برج میلاد، اظهار کرد: رویکرد کنفرانس مدیریت بحران همه ساله بر اساس سیاست های کلان کشوری متفاوت است، در کنفرانس پیش رو «بیمه»، «مقاوم سازی» و «مدیریت شهری و روستایی» به طور ویژه مدنظر است.

وی افزود: حدود ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ نفر از اقصی نقاط کشور در این کنفرانس شرکت خواهند کرد و مقالات به دو شکل شفاهی و پوستر ارائه می شوند. همچنین علاوه بر برپایی یک نمایشگاه جنبی، ۱۴ کارگاه در موضوعات مختلف تدارک دیده شده است.

دبیر کنفرانس ملی مدیریت بحران درباره ضرورت بیمه در مدیریت بحران گفت: سیاست کلان کشور این است که خسارت ها به بخش بیمه منتقل شود و اگر قرار است حمایتی باشد از طریق بیمه محقق شود تا هم مردم منتفع شوند و هم با صرفه جویی در منابع دولت، بتوان بهتر از آن در بخش پیشگیری استفاده کرد.

وی درباره کارآمدی بیمه های کشور، اظهارداشت: در حال حاضر کمتر از ۱۰ درصد اماکن مسکونی تحت پوشش بیمه حوادث هستند، با توجه به سیاست کلان کشور در تلاش هستیم ضریب نفوذ بیمه حوادث را در کشور بالا ببریم. زیرساخت های این امر مهیاست اما باید اولویت های کشور تغییر کنند.

لطیفی افزود: ۲۰ میلیون واحد مسکونی در کشور داریم و همچنین اموال منقول و غیر منقول دولتی و غیردولتی را باید تحت پوشش بیمه ببریم.

دبیر کنفرانس ملی مدیریت بحران با اشاره به وجود چهار میلیون کشاورز در سطح کشور عنوان کرد: بیمه کشاورزی آنگونه که باید از طریق صندوق بیمه کشاورزی محقق نشده و پیشنهاد این است که بیمه های تجاری هم به این امر ورود کنند تا درصد قابل قبولی را از این طریق پوشش دهیم. از این نظام در کنفرانس رونمایی می شود .

وی در پاسخ به اینکه آیا از ظرفیت تمام بیمه های تجاری در کشور استفاده خواهد شد، گفت: تمام بیمه های کشور می توانند از ظرفیت خود بهره برداری کنند. البته اکنون هم بسیاری شرکت های بیمه این کار را انجام می دهند و بیمه نامه های حوادث، بدنه خودرو و...، می فروشند.

لطیفی ادامه داد: در این میان نکته جالبی توجه آن است که هزینه بیمه حوادث اماکن مسکونی در مقایسه با بیمه خودرو بسیار پایین است. برای بیمه بدنه خودروی معمولی باید سالانه ۵۰۰ هزار تومان پرداخت کرد، در حالی که برای اماکن مسکونی این رقم زیر ۵۰ هزار تومان است و آن هم به صورت اقساط قابل پرداخت است.

وی افزود: مردم کمتر از این بیمه استقبال کرده اند و قصد داریم آن را بهتر و بیشتر در این کنفرانس معرفی کنیم.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده