ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سرمقاله مردم سالاری کاندیداها و شعارهای تبلیغاتی

سرمقاله مردم سالاری/ کاندیداها و شعارهای تبلیغاتی

مردم سالاری/ « کاندیداها و شعارهای تبلیغاتی » عنوان سرمقاله روزنامه مردم سالاری به قلم محمد داود مخلص آبادی فراهانی است که می‌توانید آن را در ادامه بخوانید:

هنگامی که موسم انتخابات فرا می‌رسد افراد بی‌شماری تصمیم به ورود به دستگاه سیاسی کشور و یا جرگه بزرگان می‌گیرند. اما نه همه ایشان، بلکه تعداد قلیلی از این افراد، آن هم، در اثر شناخت‌های قبلی از وی، و نه صرفاً در اثر داشتن تخصص در تدبیر و امور کشور به این عرصه ورود پیدا می‌کنند.
مضاف بر این اهم و مهم، در جایی دیگر که جای تأسف بسیاری نیز دارد کاربست شعارهایی است که در این اثناء از سوی هر یک از این کاندیداها مطرح می‌شود که جدای از تکراری بودن آن، بی‌شباهت با تراوش‌های مغزی آنان نیز نیست که اغلب جنبه صوری داشته و یا آنچه که بایسته و شایسته است، نمی باشد. به ندرت می‌توان افرادی را متقن، با صلابت، قاطع و استوار یافت تا در مقابل همه ناملایمات ایستادگی کند.
متاسفانه در بعضی موارد کاندیداها بر اثر آگاهی و معلومات و علم به قوانین و یا دیگر جریانات لازم و ملزوم، وارد دستگاه سیاستگذاری کشور نمی‌شوند. انتخاب ایشان گاهی در اثر خیل جمعیت و اطرافیان نزدیک و غالباً مدیون جماعتی است که پیشاپیش و یا در اثر ائتلاف حول ایشان گرد آمده‌اند، به این امید که گوشه‌ای از سفره را از آن خود کرده باشند. در اینجا، میزان آراء داده شده، نه بطور مستقیم به خود وی، بلکه در اکثر موارد بدلیل استنباط‌هایی است که به طریقه ذهنی، از دیگران کسب شده است و نه بر اثر آشناییهای قبلی از چند و چون عملکرد او. چه آنکه سینه‌به‌سینه گشتن و تأثیر و تأثر ذهنیتها در اثر تبلیغات از سوی هواداران، آدمی را به سمت و سوی خاصی متمایل می سازد.
میزان کارایی و عملکرد کاندیداها در بکارگیری شعار تبلیغاتی و انتخاباتی خویش پس از انتخاب شدن، با کمی توجه در دوران تبلیغات و نوع شعار وی، بخوبی پیداست.در واقع اشراف کاندیدا بر مشکلات کشور در شعار وی نمود پیدا می کند. از سوی دیگرنحوه کاربرد شعارها در برطرف کردن و زدودن مسائل و معضلات جامعه هنگامی مثبت است که آگاهی وی و قدرت او در پای گذاشتن به میدان را در میان داشته باشد. صورت شعار مهم نیست، سیرت شعار مهم است. لذا نوع شعار اعلامی، مشخص‌کننده میزان تمرکز و تسلط کاندیداها بر مصائب کشور بوده و گویای متوجه بودن ایشان بر راه‌های برطرف کردن آن به شمار می رود.


[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده