ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

فیلترهای جدید می توانند عکاسی با دوربین گوشی های هوشمند در نور کم را بهبود بخشند

فیلترهای جدید می توانند عکاسی با دوربین گوشی های هوشمند در نور کم را بهبود بخشند

عصر تکنولوژی/ به مدد پیشرفت مدل جدید فیلتر رنگ، عملکرد عکاسی گوشی های هوشمند در نور کم بهبود چشمگیری خواهد داشت. فیلتر جدید که توسط یکی از مهندسان دانشگاه یوتا اختراع شده سه برابر بیشتر از فیلترهای رایج نور را عبور می دهد، که در نتیجه تصاویر روشن تر و دقیق تر شده و توالی رنگ بهتری خواهند داشت.

اکثر دوربین های دیجیتال، البته با در نظر داشتن استثنا هایی مانند Fujifilm X-Trans و Sigma Foveon، از فیلتر Bayer برای ثبت رنگ استفاده می کنند. این فیلترها روی سنسور تصویر قرار می گیرند و نور را به پیکسل های موزاییک شکل قرمز، آبی و سبز فیلتر می کنند. در نهایت تصویرنهایی با اطلاعات رنگ کامل ظاهر خواهد شد. اگرچه گفته می شود این ردیف کننده ی فیلتر رنگ جاذب ناکارامد است، چرا که مانع رسیدن ۵۰ تا ۷۰ % نور به سنسورها می شود.
اختراعات جدیدی مانند اسپلیترهای مینی رنگ پاناسونیک، محل دقیق مشکل را می یابند و نور بیشتری به سنسورهای تصویر منتقل می کنند. این تولید اخیر توسط پروفسور دانشگاه یوتا در رشته ی مهندسی کامپیوتر راجش منون خلق شده است، کسی که فیلتر شفاف منکسر را ایجاد کرده که سه برابر بیشتر از مدلهای رایج Bayer نور را از خود عبور می دهد.

قطر فیلترهای جدید شفاف برابر با یک میکرون است، ( ۱۰۰ برابر باریکتر از موی انسان) و تشکیل شده از یک لایه ی شیشه ای با طراحی دقیق مجموعه ای برامدگی های میکروسکوپی که به یک طرف وصل شده اند، و نور را در زمان عبور به روش مشخصی خم می کند. این کار یک سری کد جدید(حداقل ۲۵ عدد) یا الگوهای رنگ جدید ایجاد می کند که در عوض توسط نرم افزار خوانده می شود.

به دلیل اینکه سه برابر نور بیشتری به سنسور می رسد، و فیلتر اطلاعات رنگ بیشتری فراهم می کند (حداقل ۲۵ کد در مقایسه با رنگهای قدیمی قرمز، آبی سبز). گفته می شود تصاویر بدست آمده در این روش روشن تر و نمایش رنگ های آن دقیق تر و تقریبا بدون ذرات دیجیتالی ست.

با اینکه این فیلترها قابلیت نصب در تمام انواع دوربین ها ی دیجیتال را دارند، منون آن را فقط مخصوص گوشی های تولید می کند که در عکاسی با نور کم مشکل دارند. بنا بر اظهارات او ممکن است، محصول تجاری قابل استفاده ی این فیلترها تا سه سال دیگر عرضه شود. او همچنین در زمینه ی اپلیکیشن های صنعتی مانند روبات ها و دوربین های امنیتی فعالیت می کند. برای مثال این مدل از فیلترها در اتومبیل های بدون راننده باعث تشخیص اشیاء در شب می شود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده