ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

داستان های واقعی دیدار با مبارز سوری در زندان بعثی‌ها

داستان های واقعی/ دیدار با مبارز سوری در زندان بعثی‌ها

خراسان/ آزاده احمد یوسف‌زاده خاطره‌ای از دیدار با مبارزان کشورهای اسلامی در دوران اسارت نقل کرده است:
در آن دو روز چقدر کابل خورده بودم و کابل خوردن دیگران را دیده یا شنیده بودم! صدایی رعب‌انگیز دارد که از سه قسمت تشکیل می‌شود؛ اول صدای کشش کابل در هوا، دوم صدای برخورد آن با بدن، و سوم فریاد ناخودآگاه. هووو... تاپ... آخ... هووو... تاپ... آخ... بعد از صدای کلیک بسته شدن قفلِ در، این دومین صدایی است که باید در زندان بود تا شنید و تجربه کرد.
...یک‌دفعه توی محوطه زندان غوغا شد انگار. زندانبان‌ها جوانی را دوره کرده بودند و تا می‌توانستند او را با کابل می‌زدند. جوان زندانی سراسیمه از حلقه محاصره آن‌ها به سمت دیگر محوطه می‌گریخت، اما گیر می‌افتاد و دوباره بارانی از کابل بر بدنش می‌بارید. وقتی راه فراری برایش نمی‌ماند، ته‌مانده رمقش را جمع می‌کرد و از ژرفای وجودش فریاد می‌زد: «یا محمد... یا رسول‌ا...» در این لحظه انگار زندانبان‌ها هار می‌شدند... هیبت صدایش مو بر تن آدم سیخ می‌کرد. حرف‌های برادرم موسی را به یاد آوردم؛ وقتی از شهر می‌آمد و قصه شکنجه شدن یاران امام خمینی(ره) را در زندان‌های ساواک تعریف می‌کرد. روزهای بعد هم فریادهای دردناک آن جوان نگون‌بخت را می‌شنیدیم. هر روز برنامه‌اش همین بود... سرگذشت آن جوان را از صالح [که زبان عربی بلد بود] پرسیدم. صالح پنجره را پایید. وقتی مطمئن شد نگهبان نزدیک نیست، با صدایی که به سختی می‌شنیدمش، گفت: «ده روزه آوردنش این‌جا. هر روز می‌زننش ولی لام تا کام حرف نمی‌زنه. فقط میگه یا محمد و یا رسول‌ا.... سربازا میگن استخبارات عراق حدس می‌زنه که جاسوس سوریه باشه... فعلاً که برنامه‌اش اینه تا ببینیم چی به سرش میاد.»
...یک روز او را تصادفی در محوطه دستشویی دیدم. چشمم که به چشمش افتاد، نزدیک بود زهره ترک بشوم. صورتش به طور وحشتناکی زیر ضربات کابل کبود و متورم شده بود... لبخندی بی‌جان روی لب‌های خونی و ترک خورده‌اش نشست و با صدایی خسته و ضعیف گفت: «ایرانی؟» و بی آن‌که پاسخی از من بشنود ادامه داد: «ماشاء ا...!»

برگرفته از کتاب «آن بیست و سه نفر»، صفحات 173 تا 175

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات




جدیدترین اخبار منتشر شده

X