ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مخالفت معاونت امور زنان با عقیم‌سازی زنان کارتن‌خواب

مخالفت معاونت امور زنان با عقیم‌سازی زنان کارتن‌خواب

ایسنا/ دبیر کارگروه خانواده سالم معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری با بیان اینکه اقدامات انجام شده برای ساماندهی زنان کارتن‌خواب کم بوده است، گفت: سازمان‌هایی مانند بهزیستی، شهرداری و استانداری تهران سازمان‌های اصلی متولی این موضوع هستند.

دکتر عالیه شکربیگی افزود: به نظر می‌رسد سازمان‌های مرتبط با زنان آسیب‌دیده، لازم است به شرایط زندگی این افراد توجه بیشتری کنند و فرزندان زنان کارتن‌خواب را تحت کنترل و مراقبت قرار دهند ولی متاسفانه این اتفاق رخ نداده است.

وی در ادامه گفت: زنان کارتن خواب فاقد خانواده سالم و پایدار و امکانات لازم برای به دنیا آوردن فرزند هستند. بچه‌ای که در چنین شرایطی متولد شود، نمی‌تواند زندگی مطلوبی داشته باشد.

این جامعه‌شناس با تاکید بر ضرورت توجه به سازمان‌های مردم‌نهاد برای ساماندهی زنان کارتن‌خواب اظهارکرد: ما صرفا از سازمان‌های دولتی توقع خدمات‌رسانی داریم اما نهادهای مدنی و سمن‌ها نیز می‌توانند در ساماندهی زنان کارتن‌خواب و فرزندانشان نقش موثری ایفاء کنند.

وی با اشاره به مشکلات سازمان‌های مردم‌نهاد گفت: متاسفانه در سازمان‌ها رابطه به جای ضابطه حاکم است. در این شرایط سمن‌هایی که قصد طی مراحل قانونی برای ثبت سمن و دریافت وام دارند با مشکلات زیادی مواجه می‌شوند. من هم در سال 93 با چنین مشکلاتی برای دریافت وام برای سازمان‌مردم نهاد خود مواجه شدم.

دبیر کارگروه خانواده سالم معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری با اشاره به اظهار نظر معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده درباره زنان کارتن‌خواب اظهارکرد: مولاوردی مخالف عقیم‌سازی زنان کارتن‌خواب است و این موضوع سیاست معاونت امور زنان و خانواده نبوده و نیست.

شکربیگی در ادامه با اشاره به فضا سازی‌های صورت گرفته پیرامون موضع معاونت امور زنان و خانواده در خصوص زنان کارتن‌خواب گفت: زمانی که زن کارتن خواب بدون هیچ امکاناتی بچه‌ای را به دنیا بیاورد و فرزند او در خیابان بزرگ شود، آسیب‌های اجتماعی از نسلی به نسل دیگر منتقل می‌شود اما جهت‌گیری‌های سیاسی متاسفانه مانع توجه به واقعیت‌های اجتماعی شده و این واقعیت‌ها پشت چنین جهت‌گیری‌هایی پنهان شده است ولی اگر خواهان کمک به مردم هستیم باید از سیاست‌زدگی دوری کنیم و از برچسب‌زنی و انگ‌زنی بپرهیزیم.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X