پرهیز از تشریفات و تجملات

پرهیز از تشریفات و تجملات

آرمان/ داشتن روحیه قناعت و پرهیز از تشریفات و تجملات و مسابقه در مصرف و تنوع‌طلبی، نعمتی الهی است که اقتصاد فرد و جامعه را تعدیل و تنظیم می‌کند. «إذا أراد الله بعبد خیراً ألهمه القناعة فاکتفی بالکفاف واکتسی بالعفاف» امام علی(ع) می‌فرماید:هرگاه خدا نیکی بنده‌ای را بخواهد قناعت را به او الهام می کند، رزق کافی‌اش می دهد و لباس پاکدامنی بر او می‌پوشاند. «إذا أراد الله بعبد خیراً أعفّ بطنه عن الطعام وفرجه عن الحرام» و نیز: هرگاه خدا نیکی بنده‌ای را بخواهد شکم او را از زیاده‌روی و دامن او را از حرام باز می‌دارد. انسان موجودی است که پیوسته نیازمند پالایش خویشتن است. گفتار، رفتار و پندار آدمی باید همواره نقد شود و چه داور و نقاد و محاسبه‌گری بهتر از خویشتن و این حسابرسی در گرو بصیرت نسبت به خویش است و اینکه انسان با توجیه، اعمال ناشایست خود را نیاراید. «إذا أراد الله تبارک و تعالی بعبد خیرا... بصّره عیوبه ومن أوتی هذا فقد أوتی خیر الدنیا و الاخره»؛ هرگاه خدا نیکی بنده‌ای را بخواهد... او را نسبت به عیب‌هایش تیزبین می کند و کسی که برخوردار از این ویژگی شد خیر دنیا و آخرت به او داده شده است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پرهیز از تشریفات و تجملات » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X