ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پرهیز از تشریفات و تجملات

پرهیز از تشریفات و تجملات

آرمان/ داشتن روحیه قناعت و پرهیز از تشریفات و تجملات و مسابقه در مصرف و تنوع‌طلبی، نعمتی الهی است که اقتصاد فرد و جامعه را تعدیل و تنظیم می‌کند. «إذا أراد الله بعبد خیراً ألهمه القناعة فاکتفی بالکفاف واکتسی بالعفاف» امام علی(ع) می‌فرماید:هرگاه خدا نیکی بنده‌ای را بخواهد قناعت را به او الهام می کند، رزق کافی‌اش می دهد و لباس پاکدامنی بر او می‌پوشاند. «إذا أراد الله بعبد خیراً أعفّ بطنه عن الطعام وفرجه عن الحرام» و نیز: هرگاه خدا نیکی بنده‌ای را بخواهد شکم او را از زیاده‌روی و دامن او را از حرام باز می‌دارد. انسان موجودی است که پیوسته نیازمند پالایش خویشتن است. گفتار، رفتار و پندار آدمی باید همواره نقد شود و چه داور و نقاد و محاسبه‌گری بهتر از خویشتن و این حسابرسی در گرو بصیرت نسبت به خویش است و اینکه انسان با توجیه، اعمال ناشایست خود را نیاراید. «إذا أراد الله تبارک و تعالی بعبد خیرا... بصّره عیوبه ومن أوتی هذا فقد أوتی خیر الدنیا و الاخره»؛ هرگاه خدا نیکی بنده‌ای را بخواهد... او را نسبت به عیب‌هایش تیزبین می کند و کسی که برخوردار از این ویژگی شد خیر دنیا و آخرت به او داده شده است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X