ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

توکلی: وظیفه مجلس تبدیل کردن احکام دائمی به قانون برنامه ششم نیست

توکلی: وظیفه مجلس تبدیل کردن احکام دائمی به قانون برنامه ششم نیست

ایرنا/ احمد توکلی با تاکید بر این که وظیفه مجلس نیست که احکام دائمی را به قانون برنامه ششم توسعه تبدیل کند، گفت: چنین کاری روابط بین قوا را برهم می زند و سر و ته کردن مخروط قدرت است.
توکلی نماینده مردم تهران در مجلس در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس و در هنگام بررسی پیشنهادهای الحاقی به لایحه بودجه 95 در اخطاری با استناد به اصل 43، 44 و 126 قانون اساسی افزود: پیامکی برای من ارسال شده که از روز پنج شنبه بررسی برنامه ششم توسعه در کمیسیون تلفیق مجلس آغاز می شود و هفته آینده نیز که تعطیل است کمیسیون تلفیق به کار خود ادامه می دهد.
وی ادامه داد: براساس اصول قانون اساسی که گفته شده تقدیم برنامه توسعه برعهده دولت است و دولت باید احکام مورد نیاز را تقدیم مجلس کند، این وظیفه مجلس نیست که احکام دائمی را به قانون برنامه ششم توسعه تبدیل کند. این کار روابط بین قوا را برهم می زند و سر و ته کردن مخروط قدرت است.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: رییس جمهوری نمی خواهد که برنامه توسعه به مجلس ارائه کند و چندین بار هم این موضوع را گفته و حتی در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام آن را تکرار کرده است.
حجت الاسلام و المسلمین محمد حسن ابوترابی فرد رییس جلسه اخطار توکلی را وارد ندانست و گفت: در جریان بررسی احکام دائمی و در مباحثاتی که با دولت داشتیم، دولت گفت که برای ما تفاوتی نمی کند شما عنوان احکام دائمی را به لایحه برنامه ششم توسعه تغییر دهید.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده