ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دخالت مستقیم سیسی برای حذف عبارت ضد سعودی

دخالت مستقیم سیسی برای حذف عبارت ضد سعودی

العالم/ رییس جمهور مصر شخصا برای تعدیل یک عبارت ضد آل سعود در بیانیه اتحادیه وکلای عرب دخالت کرد.

"سامح عاشور" نماینده مصر در اتحادیه وکلای عرب، با دستور مستقیم سیسی برای حذف عبارتی که در آن از تجاوز عربستان انتقاد شده بود، اعضای اتحادیه را تحت فشار قرار داد و سرانجام عبارت مذکور از بیانیه پایانی حذف شد.
"رای الیوم" با درج این خبر و به نقل از "شاهدان عینی" نوشت: بحرین و کویت هم در نشست اخیر اتحادیه در تونس آن بند از بیانیه اختتامیه که عربستان را کشوری منفور خوانده بود، نپذیرفتند.
به نوشته رای الیوم، پیش از حذف عبارات ضد سعودی از بیانیه پایانی، جدال لفظی گسترده ای میان اعضای اتحادیه در گرفته بود، تا این که با دخالت دفتر ولی عهد عربستان و شخص سیسی، ادبیات بیانیه برضد تجاوز عربستان به یمن تعدیل شد.
پیش نویس بیانیه به شدت حمله عربستان به یمن را محکوم کرده بود، اما با فشار و اعمال نفوذ مصر، عربستان و برخی دیگر از کشورهای عضو؛ و دخالت مستقیم سیسی تغییر کرد و عبارات ضد سعودی از آن حذف شد.
سیسی با برکنار کردن "محمد مرسی" رییس جمهور سابق مصر و با حمایت آشکار عربستان به قدرت رسید.
ارتش مصر به سرکردگی سیسی ژوئیهٔ ۲۰۱۳ محمد مرسی رئیس جمهور منتخب مصر را برکنار کرد و سیسی که با آل سعود رابطه ای بسیار قوی دارد، جای او را گرفت.
[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده