ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

روایت دختر "شیخ زکزاکی" در "مشهد" از 40 روز مظلومیت شیعیان نیجریه

روایت دختر "شیخ زکزاکی" در "مشهد" از 40 روز مظلومیت شیعیان نیجریه

خراسان/ دختر شیخ زکزاکی در مشهد درباره ستم های ناروایی که به پدرش و شیعیان نیجریه در چهل روز گذشته شده بود به سخرانی پرداخت

دختر شیخ زکزاکی در مراسم گرامی داشت چهلمین روز شهدای نیجریه در مهدیه مشهد گفت: کسانی که مشاور حقوقی حکومت اند همه وهابی هستند و این طور که گفته شده رئیس حکومت نیجریه از این اتفاق بی‌اطلاع بوده درنتیجه سوال ما ازایشان این است که چه کسی دستور حمله و کشتار شیعیان را داده است؟ وی تصریح کرد: امروز 40 روز از آن اتفاق می‌گذرد و هیچ خبری از پدرم ندارم.

داماد شیخ زکزاکی نیز با بیان این که حمله به منزل شیخ زکزاکی برنامه‌ریزی شده بود، افزود: سلاح‌هایی که در حمله به شیعیان نیجریه استفاده شد در جنگ با بوکوحرام نبود و حتی به صراحت از آتش نظامی نیجریه حمایت کردند منتها میلیون‌ها نفر مومن حقیقی در کل کشور دلشان آتش گرفت.
داماد شیخ زکزاکی افزود: حضرت محمد (ص) می‌فرمایند که مومنین همراه و همدل هم هستند بنابراین معنای این جمله را ما درک کردیم و به همین خاطر از شما تشکر می‌کنیم.وی بیان کرد: گفته‌ها درباره اتفاقی که برای شیخ زکزاکی افتاد بسیار زیاد است و نمی‌شود همه مباحث را بیان کرد ولی شما مطمئن باشید که این حرکت برنامه‌ریزی شده بود این که شیخ زکزاکی و یارانش را در همان روز به شهادت برسانند و آن ها با همین نیت آمده بودند.عقیل ادامه داد: یک فرد نظامی که در این حملات شرکت کرده بود بعد از چند روز خودش از طریق رادیوهای خارجی اعلام کرد از اسلحه‌ای که در حمله به منزل شیخ زکزاکی و حسینیه بقیة‌ا...(عج) استفاده کردند در جنگ با بوکوحرام مشاهده نکرده بودند در نتیجه با تمام قدرت و امکاناتشان این حمله را انجام دادند.وی تاکید کرد: شیخ زکزاکی از سال 1978 میلادی مصادف با سال 1356 آماج توطئه‌های دشمنان قرار داشت و بیش از 30 سال است که می‌خواهند او را به شهادت برسانند و خود شیخ زکزاکی هم این را اعلام کرده بود، این که در آن زمان شیخ زکزاکی دانشجو بود و چطور تشخیص داده بودند این فرد برایشان خطرناک است مورد توجه قرار دارد.

چه کسی دستور حمله به شیعیان را داد؟

دختر شیخ زکزاکی نیز گفت: کسانی که مشاور حقوقی حکومت اند همه وهابی هستند و این طور که گفته شده رئیس حکومت نیجریه از این اتفاق بی‌اطلاع بوده درنتیجه سوال ما ازایشان این است که چه کسی دستور حمله و کشتار شیعیان را داده است؟ وی تصریح کرد: امروز 40 روز از آن اتفاق می‌گذرد و هیچ خبری از پدرم ندارم.وی افزود: به ما اطلاع دادند که یک نفر پدر ما را دیده است ولی هیچ کدام از خانواده یا نزدیکانش را نگذاشتند که او را ببینند و حرف ما این است که چرا نمی‌گذارند که اعضای خانواده پدر را ببینند؟ همچنین باید گفت 40 روز گذشته است اما هیچ جنازه‌ای از شهدا تحویل نگرفته‌ایم.وی بیان کرد: کسانی که دستگیر شدند، زخمی بودند و بدون معالجه آن ها را به زندان بردند و برخی به دلیل خون ریزی در زندان شهید شدند و تعدادی هم در پایگاه نظامی حضور دارند و این در حالی است که حدود 730 نفر ناپدید شده اند و هیچ خبری از آن ها در دست نیست.وی تأکید کرد: چندین خانواده هم‌اکنون داغدار هستند به عنوان مثال یک نفر از بانوان ما دو فرزند پسر و دخترش و شوهرش ناپدید شدند و بعد از این اتفاق هر چیزی که داشتیم ویران شد و اثری از آن باقی نگذاشتند.
دختر شیخ زکزاکی در حالی که صحبت‌هایش با اشک و ماتم، همراهان و حاضران را تحت تاثیر قرار داده بود، تصریح کرد: حتی به قبرستان شهدای ما که سه نفر از برادرانم در آن جا دفن هستند هم رحم نکردند، آن جا را آتش زدند و ویران کردند و همچنین افرادی را که در منزل پدرم حضور داشتند در یک اتاق جمع کردند و همه آن ها را آتش زدند.
وی ادامه داد: از نظر من اتفاقی که افتاد شبیه به وقایع کربلا بود چون حتی خانم‌هایی که دستگیر شدند هم چادرهایشان به همراه انگشتر و گوشواره‌هایشان از آن ها گرفته شده بود حتی خواهرم می‌گفت عده‌ای که زخمی بودند در پایگاه با همان وضعیت خون ریزی شهید شدند. دختر شیخ زکزاکی تصریح کرد: روز گذشته یک نفر از اعضای ارتش نیجریه گفته بود تعداد کشته‌ها هفت و زخمی‌ها 10 نفر است اما باید گفت این‌طور نیست و ما می‌دانیم حدود سه هزار نفر آمار کشته شده‌ها، زخمی‌ها و ناپدیدشدگان است و بسیاری از جنازه‌ها به دست ارتش نیجریه آتش زده شد.وی همچنین گفت: درخواست داریم از تمام مسلمانان دنیا که برای ما دعا کنند چراکه فقط با حمایت شیعیان و مسلمانان جهان به خدا توکل کرده‌ایم.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X