روایت دختر "شیخ زکزاکی" در "مشهد" از 40 روز مظلومیت شیعیان نیجریه

روایت دختر "شیخ زکزاکی" در "مشهد" از 40 روز مظلومیت شیعیان نیجریه

خراسان/ دختر شیخ زکزاکی در مشهد درباره ستم های ناروایی که به پدرش و شیعیان نیجریه در چهل روز گذشته شده بود به سخرانی پرداخت

دختر شیخ زکزاکی در مراسم گرامی داشت چهلمین روز شهدای نیجریه در مهدیه مشهد گفت: کسانی که مشاور حقوقی حکومت اند همه وهابی هستند و این طور که گفته شده رئیس حکومت نیجریه از این اتفاق بی‌اطلاع بوده درنتیجه سوال ما ازایشان این است که چه کسی دستور حمله و کشتار شیعیان را داده است؟ وی تصریح کرد: امروز 40 روز از آن اتفاق می‌گذرد و هیچ خبری از پدرم ندارم.

داماد شیخ زکزاکی نیز با بیان این که حمله به منزل شیخ زکزاکی برنامه‌ریزی شده بود، افزود: سلاح‌هایی که در حمله به شیعیان نیجریه استفاده شد در جنگ با بوکوحرام نبود و حتی به صراحت از آتش نظامی نیجریه حمایت کردند منتها میلیون‌ها نفر مومن حقیقی در کل کشور دلشان آتش گرفت.
داماد شیخ زکزاکی افزود: حضرت محمد (ص) می‌فرمایند که مومنین همراه و همدل هم هستند بنابراین معنای این جمله را ما درک کردیم و به همین خاطر از شما تشکر می‌کنیم.وی بیان کرد: گفته‌ها درباره اتفاقی که برای شیخ زکزاکی افتاد بسیار زیاد است و نمی‌شود همه مباحث را بیان کرد ولی شما مطمئن باشید که این حرکت برنامه‌ریزی شده بود این که شیخ زکزاکی و یارانش را در همان روز به شهادت برسانند و آن ها با همین نیت آمده بودند.عقیل ادامه داد: یک فرد نظامی که در این حملات شرکت کرده بود بعد از چند روز خودش از طریق رادیوهای خارجی اعلام کرد از اسلحه‌ای که در حمله به منزل شیخ زکزاکی و حسینیه بقیة‌ا...(عج) استفاده کردند در جنگ با بوکوحرام مشاهده نکرده بودند در نتیجه با تمام قدرت و امکاناتشان این حمله را انجام دادند.وی تاکید کرد: شیخ زکزاکی از سال 1978 میلادی مصادف با سال 1356 آماج توطئه‌های دشمنان قرار داشت و بیش از 30 سال است که می‌خواهند او را به شهادت برسانند و خود شیخ زکزاکی هم این را اعلام کرده بود، این که در آن زمان شیخ زکزاکی دانشجو بود و چطور تشخیص داده بودند این فرد برایشان خطرناک است مورد توجه قرار دارد.

چه کسی دستور حمله به شیعیان را داد؟

دختر شیخ زکزاکی نیز گفت: کسانی که مشاور حقوقی حکومت اند همه وهابی هستند و این طور که گفته شده رئیس حکومت نیجریه از این اتفاق بی‌اطلاع بوده درنتیجه سوال ما ازایشان این است که چه کسی دستور حمله و کشتار شیعیان را داده است؟ وی تصریح کرد: امروز 40 روز از آن اتفاق می‌گذرد و هیچ خبری از پدرم ندارم.وی افزود: به ما اطلاع دادند که یک نفر پدر ما را دیده است ولی هیچ کدام از خانواده یا نزدیکانش را نگذاشتند که او را ببینند و حرف ما این است که چرا نمی‌گذارند که اعضای خانواده پدر را ببینند؟ همچنین باید گفت 40 روز گذشته است اما هیچ جنازه‌ای از شهدا تحویل نگرفته‌ایم.وی بیان کرد: کسانی که دستگیر شدند، زخمی بودند و بدون معالجه آن ها را به زندان بردند و برخی به دلیل خون ریزی در زندان شهید شدند و تعدادی هم در پایگاه نظامی حضور دارند و این در حالی است که حدود 730 نفر ناپدید شده اند و هیچ خبری از آن ها در دست نیست.وی تأکید کرد: چندین خانواده هم‌اکنون داغدار هستند به عنوان مثال یک نفر از بانوان ما دو فرزند پسر و دخترش و شوهرش ناپدید شدند و بعد از این اتفاق هر چیزی که داشتیم ویران شد و اثری از آن باقی نگذاشتند.
دختر شیخ زکزاکی در حالی که صحبت‌هایش با اشک و ماتم، همراهان و حاضران را تحت تاثیر قرار داده بود، تصریح کرد: حتی به قبرستان شهدای ما که سه نفر از برادرانم در آن جا دفن هستند هم رحم نکردند، آن جا را آتش زدند و ویران کردند و همچنین افرادی را که در منزل پدرم حضور داشتند در یک اتاق جمع کردند و همه آن ها را آتش زدند.
وی ادامه داد: از نظر من اتفاقی که افتاد شبیه به وقایع کربلا بود چون حتی خانم‌هایی که دستگیر شدند هم چادرهایشان به همراه انگشتر و گوشواره‌هایشان از آن ها گرفته شده بود حتی خواهرم می‌گفت عده‌ای که زخمی بودند در پایگاه با همان وضعیت خون ریزی شهید شدند. دختر شیخ زکزاکی تصریح کرد: روز گذشته یک نفر از اعضای ارتش نیجریه گفته بود تعداد کشته‌ها هفت و زخمی‌ها 10 نفر است اما باید گفت این‌طور نیست و ما می‌دانیم حدود سه هزار نفر آمار کشته شده‌ها، زخمی‌ها و ناپدیدشدگان است و بسیاری از جنازه‌ها به دست ارتش نیجریه آتش زده شد.وی همچنین گفت: درخواست داریم از تمام مسلمانان دنیا که برای ما دعا کنند چراکه فقط با حمایت شیعیان و مسلمانان جهان به خدا توکل کرده‌ایم.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «روایت دختر "شیخ زکزاکی" در "مشهد" از 40 روز مظلومیت شیعیان نیجریه» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X