ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

روزنامه مصری: قاهره باید صفحه جدیدی را در روابط با تهران باز کند

روزنامه مصری: قاهره باید صفحه جدیدی را در روابط با تهران باز کند

ایسنا/ روزنامه «المصری الیوم»، در ستون «سکوت ممنوع » خود با بیان این که مصر باید نقشی پیشرو در جهت ایجاد وحدت و نه تفرقه بین کشورهای منطقه ایفاء کند، گفت: مصر باید صفحه جدیدی را در روابط با ایران باز کند.

روزنامه المصری الیوم در ستون «سکوت ممنوع » خود در بخش بیستم از سلسله مقالاتی به قلم «حاتم فوده »با عنوان «فاجعه اسلامی» با اشاره به تغییر موازنه قوا در منطقه با رفع تحریم های اقتصادی از ایران و آزادی دارایی های بلوکه شده ایران در خارج و حضور سرمایه گذاران خارجی در بازار این کشور و اجازه ایران برای خرید تسلیحات و تجهیزات بیشتر می نویسد: سعودی ایران را دشمن اصلی خود می داند و با به دیده تردید به تحرکات آتی ایران می نگرد و به همین دلیل اقدام به اعلام تشکیل ائتلاف اسلامی نظامی کرد، ائتلافی سنی شامل کشورهای عربی سنی، که دارای موضع معتدل در قبال اشغال اراضی عربی توسط اسرائیل هستند.

این روزنامه ادامه می دهد: بار اصلی حمایت مالی از این ائتلاف هم به دوش سعودی است و با کاهش قیمت های نفت و کاهش بودجه خارجی و کسری فزاینده بودجه داخلی، این امر منجر به بی ثباتی اوضاع داخلی سعودی خواهد شد و هرگونه اشتباه محاسباتی موجب بروز جنگی خواهد شد که خشک و تر را با هم خواهد سوزاند و منطقه را نابود خواهد کرد و تنها موجب خوشحالی بیشتر اسرائیل و آمریکا خواهد شد.

حاتم فوده خاطرنشان می کند: آرزو می کنم که مصر وارد این ائتلاف (اسلامی) نشود، زیرا مصر با عدم پیوستن به این ائتلاف نقش و جایگاه برجسته تری خواهد داشت. نقش مصر باید درصدد نزدیکی بین دو طرف ( ایران و عربستان ) و جلوگیری از فروافتادن آنها در درگیری مسلحانه با عواقبی نامشخص باشد. مصر باید نقشی پیشرو در جهت ایجاد وحدت و نه تفرقه بین کشورها ایفاء کند. پیوستن مصر به چنین ائتلافی، این کشور را وارد درگیری بی موردی می کند که منافع و امنیت آن را به خطر می اندازد و با روند تقویت روابط با روسیه هم در تعارض است.

این روزنامه نگار مصری با تاکید بر اینکه مسئولیت نیروهای مسلح تنها حمایت از امنیت مرزهای این کشور و سرکوب تروریست ها در صورت تعرض به مصر است، خاطرنشان کرد :ما باید صفحه جدیدی در روابط با ایران باز کنیم، اما اظهارات دو روز پیش (سامح شکری) وزیر امور خارجه در مصاحبه با المصری الیوم (مبنی بر اینکه از سرگیری روابط بین مصر و ایران کنون مطرح نیست) عجیب بود!! و چرا ؟...

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده