ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

گزارش گاردین از موفقیت سریال شهرزاد

گزارش گاردین از موفقیت سریال شهرزاد

آخرین خبر/ به نوشته گاردین یکی از دلایل موفقیت شهرزاد عبور از برخی خطوط قرمز رایج در شبکه های تلویزیون دولتی ایران در این سریال است.
وب سایت روزنامه گاردین بریتانیا با انتشار گزارشی دلایل موفقیت سریال شهرزاد را مورد واکاوی قرار داده است.
به گزارش عصر ایران در این گزارش با اشاره به سیر داستانی این سریال که به وقایع متعاقب کودتای 28 مرداد سال 1332 (1953) در ایران می پردازد، دلیل موفقیت این سریال در جذب مخاطبان ایرانی را کمتر شدن خطوط قرمز و ممیزی رایج در شبکه های تلویزیونی ایران در این سریال دانسته است.

این گزارش با اشاره به اینکه بسیاری از مخاطبان ایرانی در هفته های گذشته منتظر خرید پخش هفتگی این سریال از فروشگاه ها یا دانلود قانونی آن از طریق وب سایت این سریال هستند ، موفقیت سریال "حسن فتحی" را در بازتر بودن دست او در عبور از برخی خطوط قرمز رایج در تلویزیون دولتی ایران در این درام تاریخی دانسته است.
گاردین با اشاره به رقابت تنگاتنگ صداوسیمای ایران با شبکه های ماهواره ای نوشته است یکی از دلایل تساهل مسئولان فرهنگی ایرانی در تولید چنین سریال هایی برای شبکه نمایش خانگی جذب مخاطبان در رقابت با شبکه های ماهواره ای از جمله سریال های پرمخاطب ترکی است که در شبکه های ماواره ای چون "GEM" پخش می شود.

به نوشته گاردین و به گفته ناظران یکی از دلایل تساهل مسئولان فرهنگی در عبور از برخی خطوط قرمز در سریال هایی چون شهرزاد ، مقابله با سریال های ترکیه ای است که از شبکه های ماهواره ای پخش می شود.

سریال شهرزاد ماجرای رابطه یک زوج عشقی به نام " شهرزاد " و " فرهاد " را در دوران خفقان پس از کودتای 28 مرداد 1332 روایت می کند. شهرزاد یک دانشجوی پزشکی است و فرهاد یک روزنامه نگار است.گزارش گاردین از موفقیت سریال شهرزاد

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده