ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پژمان فر: قدرت ایران موجب تغییر الگوی براندازی ایران از جنگ سخت به جنگ نرم شد

پژمان فر: قدرت ایران موجب تغییر الگوی براندازی ایران از جنگ سخت به جنگ نرم شد

خانه ملت/ نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکایی ها پس از آزمودن راههای مختلف سخت افزارانه نظامی و نیمه سخت اقتصادی در مقابل ایران که هیچ کدام موفق نبود به این نتیجه رسیدند که مسیر براندازی نظام را باید در مسیر جنگ نرم تعقیب کنند.

نصرالله پژمان فردر جلسه علنی امروز (یکشنبه 10 آبان)مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود گفت: تاکیدات مکرر رهبرانقلاب بر بحث نفوذ دشمن، ضرورت مقابله با آن این موضوع را وارد حوزه امنیت ملی کرده است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس ادامه داد: بی تردید هر نوع بی توجهی و یا کم توجهی به این موضوع می تواند آْثار جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد.

وی افزود: راهبرد کشورهای سلطه از جمله آمریکا همانطور که در مقابل کشورهای ضعیف سرکوب و جنگ سخت است در مقابل کشورهایی که صاحب قدرت هستند نفوذ و جنگ نرم است. آمریکا یی ها پس از آزمودن راههای مختلف سخت افزارانه نظامی و نیمه سخت اقتصادی در مقابل ایران که هیچ کدام موفق نبود به این نتیجه رسیدند که مسیر براندازی نظام را باید در مسیر جنگ نرم تعقیب کنند.

پژمان فر ادامه داد: این همان تعبیر راهبردی بود که در مقاله مفصلی در واشنگتن پست در سال 2007 تحت عنوان استراتژی برد، برد آمریکا برای تعامل با ایران منتشر شد و اوباما هم با شعار تغییر وارد کاخ سفید شد و با جدیت برای عادی سازی روابط با ایران ابراز تمایل کرد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: رشد و قدرت به دست آمده ایران در این 37 سال باعث شد الگوی براندازی از جنگ سخت به جنگ نرم تغییر یابد والا سوال اساسی این است چرا آمریکا پس از اینهمه رویارویی و تقابل با ملت ایران اکنون به دنبال تبدیل این راهبرد به تعامل عادی سازی روابط با با ایران از طریق مذاکره است. امرز نیز آمریکا با همان شدت اهداف براندازی خود را با جدیت پیگیری می کند اما با رویکرد جدید که اتفاقا در تعامل با برخی کشورها از جمله چین وشوروی پیشه کردو باعث فروپاشی درونی آن شد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده