ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رهامی: دولت تدبیر و امید عملکرد موفقی داشته است

رهامی: دولت تدبیر و امید عملکرد موفقی داشته است

ایرنا/ رییس کمیته مرکزی انتخابات شورای هماهنگی جبهه اصلاحات گفت: دولت تدبیر و امید دو سال گذشته و تاکنون، عملکرد موفقی داشته است.

حجت الاسلام محسن رهامی روز پنجشنبه در نشست خبری در جمع رسانه های گروهی استان گیلان در رشت با اشاره به جمع بندی مذاکرات هسته ای وین افزود: اصلاح طلبان نتیجه حمایت از دولت را گرفتند بویژه برای رفع بحران بزرگ هسته ای.
وی اظهار کرد: دولت با حمایت کلیت نظام و رهبر معظم انقلاب، توانست علاوه بر رفع بحران بین المللی گام بسیار بزرگی در ایجاد صلح جهانی بردارد.
رییس کمیته مرکزی انتخابات شورای هماهنگی جبهه اصلاحات، ایجاد فضای گفتمان و بازگشایی خانه احزاب را از دیگر موفقیت های دولت تدبیر و امید خواند.

* رییس جمهوری همیشه گفته میانه رو هستم
وی با بیان اینکه رییس جمهوری هیچ وقت نگفته اصلاح طلب هستم، ادامه داد: دکتر روحانی همیشه گفته میانه رو هستم و راهبرد اصلاح طلبان نیز حمایت از دولت است و نتیجه این حمایت را نیز گرفته اند.
رهامی تصریح کرد: اگر دولت به همین منوال جلو برود ، حمایت از دولت را ادامه خواهیم داد و تلاش می کنیم تا رییس جمهوری بتواند وعده های خود را عملی کند.
وی گفت: می کوشیم توقعات مردم را منطبق با توان دولت توضیح دهیم و بگوییم توانمندی های دولت چقدر است و از مردم بخواهیم فرصت لازم را برای انجام کارها به دولت بدهند.
وی خاطرنشان کرد: ما به مصلحت بسیار بزرگتری به نام جمهوری اسلامی، استقلال و آینده مملکت فکر می کنیم.

* باید در انتخابات اجماع ملی داشته باشیم
وی در بخش دیگری از سخنانش افزود: برای برگزاری انتخابات سالم و حداکثری، به جای اجماع اصلاح طلبان، باید اجماع ملی داشته باشیم.
رییس کمیته مرکزی انتخابات شورای هماهنگی جبهه اصلاحات گفت: اصلاح طلبان تلاش می کنند نیروهای شاخص کارشناس برای مجلس شناسایی کنند، همانطور که برای رییس جمهور شدن آقای روحانی ائتلاف کردیم همین امر را نیز باید برای نمایندگان مجلس داشته باشیم.
رهامی ادامه داد: در بسیاری از مسائل مبنایی همچون حفظ نظام، اطاعت از رهبری، قانون اساسی و مصلحت کشور با اصولگرایان نقاط مشترکی داریم اما مهمتر از مصالح اصلاح طلبان، مصالح کلان کشور برایمان اهمیت دارد.
وی با بیان اینکه ما نمی گوییم ترکیب مجلس شورای اسلامی باید یک دست اصلاح طلب باشد، اظهار کرد: حرف ما این است که مجلس باید مورد پذیرش ملت و دولت باشد و کاندیداهای مجلس از نظر سواد، تخصص، اعتماد مردم و پاکدستی باید بالاترین معدل را در شهرستان های استان داشته باشند.
رهامی اضافه کرد: اگر کاندیدایی اصلاح طلب باشد اما از نظر کارشناسی توان لازم یا محبوبیت نداشته باشد؛ وقتی تعامل می کنیم باید با در نظر گرفتن مصالح کلان، نامزدها را معرفی کنیم.

* اصلاح طلبی با خشونت منافات دارد
وی با بیان اینکه اصلاح طلبی یک اندیشه است و نیاز به حزب ندارد، گفت: اصلاح طلبی، ریشه تاریخی دارد و به اندیشه مشروطه خواهی بر می گردد که در آن؛ نه خشونت بلکه انقلاب بود.
وی اضافه کرد: اصلاح طلبی سعی کرد که با قانون خواهی و انتقال از حکومت استبدادی به دموکراسی، به جای به هم ریختن اوضاع، با نوشتن قانون، توجیه مردم و تاسیس مجلس امور مملکت انجام شود.
وی گفت: وقتی از اصلاح طلبان صحبت می کنیم؛ دیالوگ، قانون و هدایت مردم به حضور در پای صندوق های رأی را به جای تقابل، حذف و درگیری در نظر داریم.
حجت الاسلام رهامی سوابق گفتمان اصلاح طلبی را به زمان پیامبر اکرم(ص) در صلحی که قرآن از آن به عنوان فتح الفتوح نام برده، ذکر و خاطرنشان کرد: در جریان اصلاح طلبی، مهم ، آن موضوعی است که خرد جمعی به آن برسد و تلاش می کنیم معضلات کشور را به جای تهدید، با قانون حل کنیم.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X