ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

وزیر دفاع عراق اتهام‌ها علیه الحشد الشّعبی را قویّاً رد کرد

وزیر دفاع عراق اتهام‌ها علیه الحشد الشّعبی را قویّاً رد کرد

ایرنا/ وزیر دفاع عراق در پاسخ به اتهام ها علیه نیروهای مردمی عراق ، تاکید کرد که الحشد الشعبی مانع سقوط بغداد شد و اکنون در کنار ارتش عراق در حال مقابله با گروه تروریستی داعش است.

به گزارش ایرنا، به نقل از الفرات نیوز، خالدالعبیدی که روز جمعه در یک کنفرانس خبری در قاهره سخن می گفت، افزود: آنچه درباره دخالت الحشدالشعبی در جنایات رخ داده در مقدادیه شایعه شده دور از واقعیت است و تلاشی برای ایجاد فتنه طایفی است.
وزیر دفاع عراق که در مصر از الحشد الشعبی در مقابل اتهام ها دفاع کرده ، به این نکته هم پرداخته است که رهبران سیاسی و نظامی در عراق وجود شبه نظامیان را نمی پذیرند اما الحشد الشعبی نیرویی قانونی است و با ارتش عراق درجنگ علیه داعش کار می کند.
وی حوادث رخ داده در مقدادیه را با هدف تخریب و ضربه به ارتش عراق توصیف کرد و گفت اقدامات تروریستی در این استان هم شیعه و هم سنی را همزمان هدف قرار داده است.
العبیدی طرف ها و احزابی را که به نام آنان اشاره نکرد، متهم ساخت که با استفاده از حضور داعش ، به دنبال شعله ور کردن آتش درگیری های فرقه ای هستند و منافع آنان در حمایت از داعش است.
وی همچنین به برخی کشورهای منطقه نیز بدون بردن نام ، اشاره کرد که به گفته وی به آموزش و حمایت از گروه های تروریستی داعش و القاعده سرگرم هستند.
به گزارش ایرنا، این اظهارات العبیدی یک هفته پس از آن مطرح شده که جریان های سیاسی اهل سنت در عراق گروه های الحشد الشعبی را بدون ارائه سند و مدرک متهم به حمله به مساجد و اماکن در مناطق سنی نشین کرده اند.
گروه تروریستی داعش که به صراحت اعلام کرده به دنبال جنگ فرقه ای در منطقه و عراق است، دو هفته پیش با حملات سازمان دهی شده به مناطقی در بغداد و بعقوبه در استان دیاله ، تعداد زیادی از شهروندان عراقی را به خاک و خون کشید و متعاقب آن حملات هدفمند به مساجد و اماکن در این استان صورت گرفت.
مرجعیت عالی شیعه عراق به دنبال بالا گرفتن اوضاع ، همه طرف ها را به خویشتنداری و دفع این فتنه فراخواند و حیدرالعبادی نخست وزیر در کمتر از یک هفته دوبار به این استان سفر کرد و نیروهای امنیتی نیز عملیات فشرده ای را در تعقیب این گروه ها شروع کردند.
با اینحال، جریان اتحاد القوای العراقیه(ائتلاف بزرگ اهل سنت)، فتنه اخیر را دستمایه یک حرکت سیاسی گسترده با عدم حضور در پارلمان و هیات وزیران قرار داد، بطوری که سه شنبه گذشته اعضای این جریان سیاسی جلسات پارلمان و دولت را همزمان تحریم کرده و روز پنجشنبه نیز جلسه پارلمان را ترک کردند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده