ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

وزیر صنعت: توان وام دهی بانکها افزایش خواهد یافت

وزیر صنعت: توان وام دهی بانکها افزایش خواهد یافت

باشگاه خبرنگاران/ وزیر صنعت، معدن وتجارت با اشاره به کاهش سپرده قانونی بانکها نزد بانک مرکزی از 13 به 10 درصد گفت: با این اقدام چیزی حدود 25 الی 30 هزار میلیارد تومان آزاد شده و توان وام دهی بانکها افزایش خواهد یافت.

محمدرضا نعمت زاده در جلسه شورای مشورتی امور صنایع در خصوص چگونگی استفاده واحدهای صنعتی بزرگ از بازار سرمایه گفت: طراحی و کنترل بازار سرمایه با توقف توزیع موقت سود سهام بمنظور افزایش سرمایه پذیرش ریسکهایی توسط دولت از طریق پشتیبانی توزیع اوراق قرضه، روان کردن خرید و فروش اقساطی، کاهش سریع سود بین بانکی، کاهش سپرده قانونی بانکها از 13 به 10درصد و کاهش سود تسهیلات و سود سپرده گذاری می تواند از جمله این راهکارها باشد.

وزیر صنعت، معدن وتجارت در ادامه در خصوص کاهش سپرده قانونی بانکها نزد بانک مرکزی از 13 به 10 درصد نیز گفت: با این اقدام چیزی حدود 25 الی 30 هزار میلیارد تومان آزاد شده و آثارچند برابری خواهد داشت بطوریکه می تواند توان وام دهی بانکها را افزایش و نرخ ها را پایین آورد که تمامی اینها جملگی در بسته ضد رکودی دولت آمده است و ما باید تلاش کنیم که آن را به صفر برسانیم.

مهندس نعمت زاده در خصوص کاهش سود تسهیلات و سود سپرده گذاری تصریح کرد : باید تلاش شود نرخ سپرده گذاری زیر تورم و نرخ تسهیلات مقداری بالاتر از تورم بیاوریم .

وزیر صنعت، معدن وتجارت با بیان اینکه تامین منابع مالی بنگاهها از طریق رونق تولید و سایر سیاستهای اقتصادی رخ می دهد گفت: علی رغم اینکه برای تامین منابع مالی بنگاههای بزرگ اقتصادی نمی توان فقط از بازار سرمایه استفاده کرد اما ارایه بسته های پیشنهادی برای سازو کار استفاده از یازار سرمایه می تواند بخشی از نیاز صنعت را برطرف کند.

گفتنی است: دستور جلسه شورای مشورتی امور صنایع با موضوع ارایه پیشنهادات اجرایی این شورا در خصوص چگونگی بهره گیری از بازار سرمایه در بخش صنعت و سهم آن براساس موضوع نامه رییس محترم جمهور به معاون اول خود در قالب بسته ضد رکودی دولت وتامین منابع مالی واحدهای کوچک و متوسط از طریق تسهیلات بانکی بوده است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X