آغاز دومین دوره المپیادهای ورزشی درون مدرسه‌ای

آغاز دومین دوره المپیادهای ورزشی درون مدرسه‌ای

تسنیم/ دومین دوره المپیادهای ورزشی درون مدرسه‌ای در سراسر کشور امروز آغاز شد.

مراسم نمادین این طرح در تهران با حضور علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش و مهرزاد حمیدی معاون تربیت بدنی و سلامت این وزارتخانه در دبیرستان رازی برگزار شد.

سال گذشته حدود سه میلیون دانش‌آموز در طرح المپیادهای ورزشی درون مدرسه‌ای شرکت کردند و امسال علاوه بر اجرای این طرح طرح ورزش صبحگاهی با همکاری رادیو ورزش در مدارس کشور برگزار می‌شود.

حضور ۷ میلیون دانش‌آموز در المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای

همچنین بر اساس گزارش مهر، وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه سال گذشته ۴ میلیون دانش‌آموز در المپیاد مدرسه‌ای شرکت کردند، گفت: امسال بیش از ۷ میلیون دانش‌آموز تحت پوشش طرح المپیادهای درون‌ مدرسه‌ای قرار می‌گیرند.

علی‌اصغر فانی در مراسم دومین دوره المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای که صبح یکشنبه در مدرسه رازی برگزار شد، گفت: تحصیل، تذهیب و ورزش توصیه‌ای است که وزارت آموزش‌وپرورش به عنوان متولی تعلیم و تربیت به نسل امروز که آینده‌سازان ایران هستند، می‌کند تا این توصیه‌ها را راهنمای عمل خود قرار دهند.

وی افزود: توسعه مشارکت در آموزش و پرورش از سیاست‌هایی است که در دولت یازدهم دنبال می‌شود، لذا با وزارت ورزش، وزارت بهداشت، سازمان صدا و سیما، شهرداری تهران و دیگر مناطق مشارکت داریم و به آموزش و پرورش کمک می‌کنند؛ چرا که این وزارتخانه نهادی است که به کل جامعه خدمات می‌دهد.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: دانش‌آموزان آینده کشور را می‌سازند، بنابراین همه باید به وزارت آموزش و پرورش کمک کنند.

وی افزود: امروز تجلی مشارکت و همدلی میان دستگاه‌های ذیربط در امر تربیت بدنی مشاهده می‌شود.

فانی با اشاره به ساحت تربیت بدنی و تندرستی که در سند تحول بنیادی آمده است، گفت: اجرای المپیادهای درون مدرسه‌ای نشان از عملی شدن ساحت تربیت بدنی و تندرستی است و سال گذشته ۴ میلیون دانش‌آموز در المپیاد درون مدرسه‌ای شرکت داشته‌اند.

وی خاطرنشان کرد: بیش از ۷ میلیون دانش‌آموز امسال تحت پوشش المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای که نشاط آفرین است و دانش‌آموزان را توانمند می‌کند، هستند.

آغاز دومین دوره المپیادهای ورزشی درون مدرسه‌ای

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آغاز دومین دوره المپیادهای ورزشی درون مدرسه‌ای» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X