ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آغاز دومین دوره المپیادهای ورزشی درون مدرسه‌ای

آغاز دومین دوره المپیادهای ورزشی درون مدرسه‌ای

تسنیم/ دومین دوره المپیادهای ورزشی درون مدرسه‌ای در سراسر کشور امروز آغاز شد.

مراسم نمادین این طرح در تهران با حضور علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش و مهرزاد حمیدی معاون تربیت بدنی و سلامت این وزارتخانه در دبیرستان رازی برگزار شد.

سال گذشته حدود سه میلیون دانش‌آموز در طرح المپیادهای ورزشی درون مدرسه‌ای شرکت کردند و امسال علاوه بر اجرای این طرح طرح ورزش صبحگاهی با همکاری رادیو ورزش در مدارس کشور برگزار می‌شود.

حضور ۷ میلیون دانش‌آموز در المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای

همچنین بر اساس گزارش مهر، وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه سال گذشته ۴ میلیون دانش‌آموز در المپیاد مدرسه‌ای شرکت کردند، گفت: امسال بیش از ۷ میلیون دانش‌آموز تحت پوشش طرح المپیادهای درون‌ مدرسه‌ای قرار می‌گیرند.

علی‌اصغر فانی در مراسم دومین دوره المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای که صبح یکشنبه در مدرسه رازی برگزار شد، گفت: تحصیل، تذهیب و ورزش توصیه‌ای است که وزارت آموزش‌وپرورش به عنوان متولی تعلیم و تربیت به نسل امروز که آینده‌سازان ایران هستند، می‌کند تا این توصیه‌ها را راهنمای عمل خود قرار دهند.

وی افزود: توسعه مشارکت در آموزش و پرورش از سیاست‌هایی است که در دولت یازدهم دنبال می‌شود، لذا با وزارت ورزش، وزارت بهداشت، سازمان صدا و سیما، شهرداری تهران و دیگر مناطق مشارکت داریم و به آموزش و پرورش کمک می‌کنند؛ چرا که این وزارتخانه نهادی است که به کل جامعه خدمات می‌دهد.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: دانش‌آموزان آینده کشور را می‌سازند، بنابراین همه باید به وزارت آموزش و پرورش کمک کنند.

وی افزود: امروز تجلی مشارکت و همدلی میان دستگاه‌های ذیربط در امر تربیت بدنی مشاهده می‌شود.

فانی با اشاره به ساحت تربیت بدنی و تندرستی که در سند تحول بنیادی آمده است، گفت: اجرای المپیادهای درون مدرسه‌ای نشان از عملی شدن ساحت تربیت بدنی و تندرستی است و سال گذشته ۴ میلیون دانش‌آموز در المپیاد درون مدرسه‌ای شرکت داشته‌اند.

وی خاطرنشان کرد: بیش از ۷ میلیون دانش‌آموز امسال تحت پوشش المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای که نشاط آفرین است و دانش‌آموزان را توانمند می‌کند، هستند.

آغاز دومین دوره المپیادهای ورزشی درون مدرسه‌ای

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده