ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

از فضله ی پرندگان تا جایزه ی نوبل

از فضله ی پرندگان تا جایزه ی نوبل

آخرین خبر/ آرنو پنزیاس و روبرت ویلسون در سال 1965 با استفاده از تلسکوپ رادیویی هفت متری هولمدل هورن متعلق به آزمایشگاه های بل در نیوجرسی، در جستجوی سیگنال های رادیویی از اجرام آسمانی بودند که به امواجی دائمی، ناخواسته و مزاحم برخورد کردند. در ابتدا تصور کردند که احتمالا خطای دستگاه ها باعث دریافت این امواج شده است، زیرا به نظر می رسید که این امواج به طور یکنواخت از تمام جهات آسمان، و نه از جانب یک ستاره یا کهکشان مشخص دریافت می شود.
با تصور اینکه این امواج ممکن است ناشی از گرد و غبار و آلودگی باشد، آن ها به دقت چیزی را که پنزیاس "پوشش سفید مواد عایق" (معمولا ناشی از فضله پرندگان) می نامید و دهانه تلسکوپ رادیویی را می پوشاند، کاملا پاک کردند. با این حال، این امواج حتی بیشتر هم شدند. با اینکه از ماهیت آن اطلاعی نداشتند ولی کاملا تصادفی به تابش ریز موج زمینه دست یافتند.
برای این کشف تاریخی، پنزیاس و ویلسون در سال 1978 موفق به کسب جایزه نوبل شدند.

منبع: کتاب جهان های موازی - میچیو کاکو

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X