ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سازمان ملل:ال نینو زندگی 60 میلیون نفر را تهدید می کند

سازمان ملل:ال نینو زندگی 60 میلیون نفر را تهدید می کند

ایرنا/ ساز مان بهداشت جهانی با هشدار در مورد افزایش زیان های جهانی ناشی پدیده ال نینو پیش بینی کرد که ادامه این چرخه آب و هوایی در سال 2016 بیش از 60 میلیون نفر از ساکنان کشور های روبه توسعه را با آسیب و خطرات بهداشتی جدی روبه رو خواهد کرد.

ال نینو پدیده ای است که در اقیانوس آرام شکل می گیرد و به علت گردش امواج میانی روی تمام نقاط زمین تاثیر می گذارد.
سازمان بهداشت جهانی سازمان ملل و شرکا روزجمعه با اشاره به این که چرخه آب و هوایی موسوم به النینو هم اکنون زیان های سنگینی در کشور های مختلف آقریقایی از اتیوپی تا هاییتی و گینه نو ببار آورده پیش بینی کردند که آسیب های بهداشتی ناشی از این پدیده جغرافیایی حتی با فروکش کردن باد ها در سراسر سال 2016 ادامه پیدا خواهد کرد.
دکتر ریچارد برنن سرپرست مدیریت خطر های فوری و خدمات انساندوستانه سازمان بهداشت جهانی طی اطلاعیه خبری خواستار گسترش تلاش های مسئولین دولتی کشورهای تحت تاثیر این پدیده و افزایش آمادگی برای مقابله با تلفات و بیماری های ناشی از این چرخه آب وهوایی شد.
طبق آخرین گزارش های سازمان بهداشت جهانی اثرات ناشی از این پدیده از جمله خشکسالی های گسترده، سیلاب ها ، باران های سنگین و افزایش شدید دمای حرارت سبب بروز سوء تغذیه، بی غذایی، شیوع بیماری های مختلف، کمبود شدید آب و بروز اختلال در خدمات بهداشتی این کشور ها خواهد شد.
زیان های بهداشتی و اقتصادی دور تازه این چرخه آب و هوایی که در سال های 1997 و 1998 با باران های سنگین و سیلاب های ناشی از آن موجب شیوع بیماری های طاعون، مالاریا و تب موسوم به 'ریفت ولی' شده بود، بی سابقه پیش بینی شده است.
سازمان بهداشت جهانی پیش بینی کرده است که کشور های تحت تاثیر این پدیده برای تامین خدمات بهداشتی و درمانی ضروری برای مقابله با اثرات آن به کمک های مالی جامعه جهانی نیازمند خواهند بود.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده