ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دولت مکلف به تعیین تکلیف قانون آزمایشی مدیریت خدمات کشوری شد

دولت مکلف به تعیین تکلیف قانون آزمایشی مدیریت خدمات کشوری شد

خانه ملت/ نمایندگان مردم در خانه ملت ضمن تصویب جزئیات لایحه تمدید مدت اجرای آزمایشی قانون مدیریت خدمات کشوری، دولت را مکلف کردند نسبت به تعیین تکلیف قانون آزمایشی مدیریت خدمات کشوری اقدام کند.

نمایندگان در نشست علنی امروز (سه‌شنبه، 31 فروردین) مجلس شورای اسلامی با جزئیات لایحه تمدید مدت اجرای آزمایشی قانون مدیریت خدمات کشوری با 122 رأی موافق، 30 رأی مخالف و 8 رأی ممتنع از مجموع 194 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

لازم به ذکر است که در ماده واحده این لایحه آمده است مدت اجرای آزمایشی قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب 8/7/1386 و اصلاحات بعدی آن برای آخرین بار تا پایان سال 1395 تمدید می شود.

همچنین در تبصره این لایحه ذکر شده است: دولت مکلف است ظرف مدت 6 ماه نسبت به تعیین تکلیف قانون آزمایشی مدیریت خدمات کشوری اقدام نماید.

دهقان: مجلس نمی تواند دولت را به ارائه لایحه جدید ملزم کند
در زمان بررسی جزئیات لایحه تمدید مدت اجرای آزمایشی قانون مدیریت خدمات کشوری محمد دهقان در اخطاری گفت: اداره قوانین کتباً اعلام کرده که عبارت "در صورت عدم ارائه لایحه جدید قانون فعلی دائمی می شود" خلاف قانون اساسی است.

وی ادامه داد: براساس اصل 74 قانون اساسی ما نمی توانیم دولت را به ارائه لایحه جدید الزام کنیم و این عبارت احتمالا در این ماده واحده اشتباه آورده شده و خلاف دو اصل 74 و 167 است.

محمدحسن ابوترابی فرد در پاسخ به اخطار دهقان تصریح کرد: این اخطار وارد است و این عبارت به صورت شفاف خلاف اصل قانون اساسی است و مطمئنا شورای نگهبان نسبت به آن ایراد خواهد گرفت.

به گزارش خانه ملت، در ادامه نمایندگان با 143 رأی موافق، 10 رأی مخالف و 8 رأی ممتنع از مجموع 194 نماینده حاضر در جلسه با حذف این عبارت که خلاف قانون اساسی بود موافقت کردند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X