ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

حضور خزاعی در اجلاس تامین منابع مالی توسعه سازمان ملل

حضور خزاعی در اجلاس تامین منابع مالی توسعه سازمان ملل

ایسنا/ اولین نشست عالیرتبه پیگیری اجرای برنامه اقدام آدیس آبابا برای تامین منابع مالی توسعه روز دوشنبه در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک آغاز به کار کرد.

در این اجلاس محمد خزاعی، معاون وزیر و رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی وزارت امور اقتصادی و دارایی سخنرانی کرد و به تشریح سیاست‌های کشورمان در راستای تقویت بسیج منابع داخلی و استفاده موثر از این منابع به منظور توانمندسازی ظرفیت‌های ملی کشورمان پرداخت.

وی با تاکید بر اهمیت دستور کار توسعه پایدار 2030 ، بر ضرورت حمایت‌های موثر بین‌المللی از آرمان‌ها و اهداف این دستور کار تاکید کرد.

معاون وزیر امور اقتصاد و دارایی کشورمان در بخش دیگری از سخنان خود، ضمن انتقاد از استفاده ابزاری از سیاست های تجاری علیه دیگر کشورها، به چالش‌های کشورهای در حال توسعه در مسیر دستیابی به توسعه پایدار اشاره و ریشه بسیاری از این مشکلات را رکود و عدم توازن اقتصادی جهانی ذکر کرد.

وی همچنین از فقر به عنوان بزرگترین چالش جهانی نام برد و گفت که ریشه کن نمودن فقر بایستی در مرکز توجه دستور کار توسعه 2030 و فرایندهای نظارتی بر اجرای این برنامه قرار گیرد.

خزاعی در ادامه از تروریسم، افراط گرایی و خشونت به عنوان چالش ها و موانعی بنیادین در دستیابی به توسعه پایدار نام برد و افزود که در نتیجه چنین مشکلاتی فرایند دستیابی به توسعه پایدار روندی معکوس داشته و باعث شده تا در این مسیر به دهه‌ها قبل برگردیم.

خزاعی دستیابی به توسعه پایدار را مستلزم مهیا بودن فضایی همراه با صلح و امنیت ذکر و بر این موضوع تاکید کرد که کشورها تنها از طریق گفت‌وگوهای صادقانه، تعامل و همکاری در سطوح مختلف می‌توانند به مقابله با چالش‌های کنونی بپردازند.

معاون وزیر امور اقتصاد و دارایی در خاتمه نقش موسسات مالی بین المللی را مهم خواند و گفت که این موسسات بایستی از اجرای برنامه دستور کار توسعه 2030 حمایت کرده و در تامین منابع لازم برای این منظور مشارکت جدی داشته باشند.

خزاعی ضمن تاکید بر افزایش مشارکت سازمان های بین المللی دیگر نظیر آنکتاد و یونیدو در مسیر اجرای دستور کار توسعه 2030 ، از استفاده ابزاری و برخورد سیاسی موسسات مالی بین المللی با کشورها انتقاد نمود.

شایان ذکر است در این اجلاس نمایندگان عالیرتبه کشورها، موسسات مالی بین المللی و نهادهای مختلف سازمان ملل متحد به بررسی راههای ارتقای اجرای برنامه اقدام آدیس آبابا برای تامین منابع مالی توسعه خواهند پرداخت. این اجلاس روز چهارشنبه اول اردیبهشت ماه با صدور اعلامیه ای به کار خود پایان خواهد داد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده