یاتاقان عمر باتری موتورهای برقی چقدر است؟

یاتاقان/ عمر باتری موتورهای برقی چقدر است؟

پرشین خودرو/ معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران با بیان اینکه متوسط عمر باتری موتور سیکلت های برقی ۴ سال است نه یکسال، گفت: خرید باتری موتور سیکلت های برقی از هزینه بنزین موتورهای معمولی در طول این ۴ سال ۱.۵ میلیون تومان ارزان تر تمام می شود.
سیدجعفر تشکری هاشمی درباره انتشار اخباری مبنی بر عمر کوتاه باتری موتور سیکلت های برقی و هزینه 6 میلیون تومانی برای تعویض آنها در سال، اظهار داشت: این تحلیل را چندان نمی پسندم که هنوز یک دستگاه موتور در کشور کار نکرده دنبال موضوعاتی هستیم که خیلی کارشناسی و دقیق نیست.
وی ادامه داد: هر وسیله نقیله ای عمر طبیعی دارد؛ موتور بنزینی هم در اثر کارکرد دچار نقص می شود، نیاز به تعمیرات پیدا میکند و قطعات سوخت رسانی آن دچار مشکل می شود. طبیعی است که درباره موتور سیکلت برقی هم چنین وضعیتی وجود داشته باشد.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران با بیان اینکه عمر باتری موتورسیکلت های برقی بستگی به کیفیت آن دارد، تصریح کرد: در حال حاضر عمر باتری های لیتیومی سه تا پنج سال است و نسل های جدید آن است هر روز هم که میگذرد از عمر و دوام بالاتری برخوردار می شوند و در عین حال صرفه جویی برای دارندگان این موتورها اتفاق می افتد چراکه دیگر هزینه سوخت پرداخت نمی کنند.
وی افزود: اگر مالک موتور سیلکت روزانه 5 لیتر مصرف بنزین داشته باشد در واقع روزانه 5 هزار تومان باید هزینه بنزین بپردازد که اگر این رقم را در ماه و سال محاسبه کنیم می تواند جبران کننده هزینه های سوخت یک موتور بنزینی شود.
تشکری هاشمی خاطرنشان کرد: اگر عمر سه تا 5 سال باتری ها را به صورت میانگین 4 سال در نظر بگیریم و میانگین مصرف هر موتور 5 لیتر بنزین باشد، در طول 4 سال باید 7.5 میلیون هزینه بنزین پرداخته شود این در حالی است که هزینه باتری 6 میلیون تومانی که به آن اشاره کردید، 1.5 میلیون تومان ارزان تر تمام میشود.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «یاتاقان عمر باتری موتورهای برقی چقدر است؟» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X