ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

وزیر بهداشت: برای مسکن مهر 120 هزار میلیارد صرف شد اما برای ساخت یک بیمارستان هزار منت می‌گذارند

وزیر بهداشت: برای مسکن مهر 120 هزار میلیارد صرف شد اما برای ساخت یک بیمارستان هزار منت می‌گذارند

تسنیم/ وزیر بهداشت گفت: در ساخت یک بیمارستان و کمک به وزارت، هزار منت و سنگ اندازی می‌شود و پیوست سلامت فقط یک بهانه و حرف شده در حالی که 120 هزار میلیارد برای مسکن مهر صرف شد اما برای بیمارستان‌های اطراف اعتباری در نظر گرفته نشده است.

حسن قاضی‌زاده هاشمی در مراسم تجلیل از بهورزان خراسان‌رضوی اظهار داشت: نخستین گروه بهورزی در سال 53 آغاز به‌کار کرد و روستای حیدرلو نخستین روستایی بود که پیش از انقلاب دارای بهورز بود.

وی افزود: برای پیشبرد اهداف سلامت در جامعه موثر باشید، چراکه بهورز واژه زیبایی است و بهورزان دارای احترام زیادی هستند. هرچند مجلس قبول نکرد که 2 سال آموزش بهورزان در زمره خدمت آنان قرار گیرد اما بهورزی به عنوان شغلی سخت در نظر گرفته شده است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ارتباط با بازنشستگی پیش از موعد بهورزان خاطرنشان کرد: تلاش‌های لازم را انجام می‌‌دهیم که البته این موضوع نیاز به رای مجلس ندارد و پیشنهادهای لازم را به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور می‌دهیم و امیدواریم به نتیجه برسد. ‌

وی تصریح کرد: بهداشت حوزه سختی است و به‌اندازه سختی حوزه فرهنگ، در حوزه بهداشت، تهدیدات زیادی داریم. در بهداشت جسم دچار تغییر رفتار شده‌ایم در تغذیه، معاشرت، ورزش و فعالیت‌های اجتماعی شاهد تغییراتی هستیم که سبب به‌خطر افتادن سلامت و بهداشت می‌شود.

وی افزود: در ساخت یک بیمارستان و کمک به وزارت، هزار منت و سنگ اندازی می‌شود و پیوست سلامت فقط یک بهانه و حرف شده در حالی که 120 هزار میلیارد برای مسکن مهر صرف شد اما برای بیمارستان‌های اطراف اعتباری در نظر گرفته نشده است.

قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه بزرگراه‌ها و اتوبان‌های زیادی در کشور احداث می‌شود اما پایگاه‌های اورژانس برای آن‌ها لحاظ نمی‌شود اظهارداشت: همچنین شاهدیم که برای شیرین کننده‌ها و شورکننده‌ها عوارض سلامت در نظر گرفته نمی‌شود.

وی تصریح کرد: توجه به درمان هم نوعی پیشگیری است و درمان بخشی از پیشگیری، بنابراین با مدل بهورزی طرح مراقبت سلامت را طراحی کردیم که اگر بهورز شهرها مشابه بهورز روستا، تربیت شوند و در حاشیه شهر خدمت کنند، بزرگترین کار را انجام داده ایم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: کار بهورز و مراقب سلامت فراتر از نسخه پیچیدن است چراکه آن‌ها برخاسته از دل جامعه هستند. همچنین در بحث پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر بهورزان می‌توانند نقش موثری را ایفا کنند.

قاضی‌زاده هاشمی گفت: 30 میلیون نفر از جمعیت کشور در اختیار بهورزان هستند و کار بهورزان نوعی رفتارسازی و کار فرهنگی است. از طراحی بهورزان 40 سال می‌گذرد اما بهورزان همچنان خدمت می‌کنند و به منظور ارتقای سطح بهورزان باید با توجه به سابقه خدمت رده‌بندی شوند تا ارتقای دانش بهورزان هر چه بهتر انجام شود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X