ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

هنرمندان سینما و تئاتر تعزیه خوانی می کنند

هنرمندان سینما و تئاتر تعزیه خوانی می کنند

تابناک/ همزمان با برگزاری سوگواره خیمه ها و نجواها، آیین سوگ چامه ها شامل اجتماع آیینی اصحاب فرهنگ و هنر، در قالب برپایی خیمه های مختلف از 13 آبان ماه به مدت 10 شب در محوطه برج میلاد تهران اجرا می شود.
هر کدام از خیمه های برپا شده دومین دوره آیین سوگ چامه ها مرتبط با موضوع برگزاری رویدادهای هنری نامگذاری شده است که شامل خیمه های نقاشی قهوه خانه ای، ساخت پرچم و کتیبه، وسایل و اداوات تعزیه، اجرای تعزیه ، نقالی، خیمه کودک (کارگاه های هنری سفالگری، نقاشی) است.

تعزیه خوانی هنرمندان شاخص سینما و تئاتر
یکی از ویژه برنامه های آیین سوگ چامه ها، تعزیه خوانی هنرمندان شاخص سینما و تئاتر در خیمه هنرمندان است و از 13 آبان ماه هر دو شب یکی از هنرمندان سینما یا تئاتر به برج میلاد تهران آمده و به اجرای تعزیه می پردازند.
رسول نجفیان در این خیمه هر شب نقل موسیقیایی خواهد داشت. این برنامه از 13 تا 22 آبان ماه از ساعت 18:30 تا 20:30 در خیمه هنرمندان برگزار می شود.

اقوام ایرانی در برج میلاد تهران به سوگ می نشینند
یکی دیگر از بخش های سوگواره خیمه ها و نجواها، آشنایی با آیین های سوگ اقوام ایرانی است.
به این ترتیب که هر شب یکی از اقوام ایرانی در محوطه گذرگاه برج میلاد تهران آیین های عزاداری مرتبط با عاشورا شامل کرب زنی، کرنا نوازی، مشال پلیته، دهل نوازی، فانوس گردانی، دمام و سنج، شروه خوانی، گهواره گردانی و ... را از 13 آبان ماه از ساعت 18 تا 21 اجرا خواهند کرد.
دومین دوره سوگواره خیمه ها و نجواها با برگزاری ویژه برنامه های مختلف هنری شامل اجرای تئاتر و کنسرت دینی، شب شعر، عزاداری ملل اسلامی، سوگ چامه ها و ... از 13 آبان ماه (مقارن با 21 محرم) تا 21 آذرماه در برج میلاد تهران برگزار می شود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده