ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

وزیر خزانه‌داری آمریکا: تا پیش از اجرای تعهدات برجامی ایران تحریم‌ها ادامه می‌یابد

وزیر خزانه‌داری آمریکا: تا پیش از اجرای تعهدات برجامی ایران تحریم‌ها ادامه می‌یابد

فارس/ «جاکوب لو» وزیر خزانه‌داری آمریکا طی یک مصاحبه گفت که تا زمانی که ایران تعهداتش در قالب برجام را اجرا نکند، تحریم‌های این کشور ادامه می‌یابد.

وزیر خزانه‌داری آمریکا در یک مصاحبه تلویزیونی به موضوع برجام و تحریمهای ایران پرداخت.
خبرنگار شبکه «سی‌ان‌بی‌سی» با اشاره به حصول آرای کافی در سنا برای حفظ حق وتوی اوباما در قبال برجام از وزیر خزانه‌داری آمریکا پرسید: «آیا روزی خواهد رسید که به زودی شرکتهای آمریکایی با ایران روابط تجاری انجام دهند؟ این روز چه زمانی است؟».
جک لو گفت: «مهم است که آرای کافی برای اجرای توافق وجود داشته باشد البته هنوز کار توافق انجام نشده است. این یک توافق خوب است. یک پیام مهم که من به بازرگانان و تاجران در آمریکا و دیگر کشورها و به رهبران مالی، وزرای دارایی در نقاط مختلف جهان ارائه داده‌ام این است که هیچ یک از تحریمهایی که پس از تبعیت ایران(از مفاد برجام) برداشته خواهند شد، هنوز برداشته نشده است».

وی افزود: «این تحریمها تا زمانی که انجام همه مراحل و اقداماتی که ایران باید انجام دهد، تکمیل شود، باقی می‌مانند. در نتیجه نباید به خاطر اینکه در کنگره رای‌گیری انجام خواهد شد و یا ما تاریخی ابتدایی و اولیه برای کنار رفتن تحریمها گذاشتیم، هیچ عدم فهمی در این باره وجود داشته باشد . ما تا زمانی که ایران (از مفاد برجام) تبعیت نکند، به اجرای تحریمها ادامه می‌دهیم».

وزیر خزانه‌داری دولت اوباما ادامه داد: «من باید این نکته را هم اشاره کنم که پس از آنکه ایران توافق هسته‌ای را اجرا و تبعیت کرد، ما تحریمهای(ایران) در ارتباط با تروریسم و بی ثبات کردن جهانی را ادامه خواهیم داد. فکر می‌کنم چالشی که ما داریم آن است که این موضوع را روشن و مشخص کنیم تا هیچ شرکتی نگوید که "ما نمی‌دانستیم. ما فکر می‌کردیم چون رای گیری انجام شد دیگر مشکلی وجود ندارد"».
لو تصریح کرد:‌ «من سفرها به ایران توسط شرکتهای اروپایی و برخی وزرا را با به دقت و از نزدیک نظاره‌گر هستم و بر اساس اطلاعات من همه آنها در حال داشتن نوعی از گفتگوها و مذاکرات مقدماتی هستند. من به آنها به صراحت روشن کرده‌ام که هر شرکتی که در آمریکا تجارت و فعالیت دارد مشمول قانون آمریکا است و ما قصد داریم اجرای تحریمها را تا زمانی که ما به نقطه‌ای برسیم که ایران (از مفاد توافق) تبعیت کرده، ادامه دهیم».

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده