ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مقام ارشد صهیونیست: نتانیاهو برای «رد تشریفاتی برجام» در کنگره تلاش می‌کند

مقام ارشد صهیونیست: نتانیاهو برای «رد تشریفاتی برجام» در کنگره تلاش می‌کند

فارس/ یک مقام ارشد رژیم صهیونیستی می‌گوید با محرز شدن گذر «برجام» از سد کنگره آمریکا نخست‌وزیر این رژیم به دنبال رد آن در رأی‌گیری تشریفاتی ماه سپتامبر است؛ هدف نتانیاهو پیشتر کسب فرصت‌ از خلال مخالفت با «برجام» عنوان شده بود.

یک مقام ارشد اسرائیلی روز پنجشنبه گفته «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صیهونیستی، علی‌رغم عدم موفقیت در تلاشهایش برای رد سند پایانی مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 در کنگره کمپین مخالفت با «برجام» را ادامه خواهد داد.
این مقام ارشد رژیم صهیونیستی گفت: «نتانیاهو مسئولیت دارد درباره خطرات جدی توافق ایران علیه اسرائیل، منطقه و جهان صحبت کند و او به این کار ادامه خواهد داد.»

اظهارات این مقام صهیونیست، روز پنجشنبه، یک روز بعد از حمایت سی و چهارمین نماینده دموکرات مجلس سنای آمریکا از «برجام» مطرح شده است. دولت آمریکا با حمایت این سناتور، ابطال‌ناپذیری وتوی اوباما در برابر رد احتمالی توافق در کنگره را تضمین کرد.
روزنامه «وال‌استریت‌ژورنال» روز پنجشنبه گزارش داده تحلیلگران می‌گویند نتانیاهو هنوز امیدوار است که رد تشریفاتی توافق هسته‌ای در کنگره استدلال‌های او درباره مخالفت اکثریت آمریکایی‌ها با «برجام» را تأیید خواهد کرد.

علی‌رغم این، به نظر می‌رسد «نتانیاهو»، چنانکه پیش از این هم منابع صهیونیستی در گفت‌وگو با روزنامه هاآرتص عنوان کرده بودند از مخالفت با «برجام» به دنبال کسب فرصت‌های سیاسی شخصی است و نه رد واقعی آن در کنگره.
منابع صهیونیستی روز 23 مرداد به این روزنامه صهیونیستی گفتند «بنیامین نتانیاهو» به خوبی می‌داند مخالفتش با نتایج پایانی مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 راه به جایی نخواهد برد، اما او از این مخالفت به دنبال کسب منافعی در آینده است.
در حالی که برخی تحلیلگران یورش نتانیاهو به سند «برجام» و راه‌اندازی تبلیغات برای رد آن در کنگره را وضعیت «باخت - باخت» برای اسرائیل توصیف کرده بودند، نتانیاهو آگاهانه خود را در مسیر مخالفت با آن قرار داده است.

نتانیاهو اما، به گفته منابع مورد استناد هاآرتص، تحلیل متفاوتی از اوضاع دارد. او معتقد است تصویب سند «برجام» در کنگره با حمایت دموکرات‌های هم حزب رئیس‌جمهور فعلی آمریکا، موضع او را تقویت خواهند کرد، نه تضعیف.
مطابق این تحلیل، بعد از اتمام تنش‌ها بر سر «برجام»، دموکرات‌ها به دنبال ترمیم روابط با رأی‌دهندگان یهودی آمریکا قبل از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ خواهند بود و به همین جهت دولت را برای ترمیم رابطه با نتانیاهو تحت فشار خواهند گذاشت. اما نتانیاهو او تا حد ممکن به اوقات تلخی خود با دولت اوباما ادامه خواهد داد.
شنیده‌های منابع صهیونیست ار نتانیاهو حاکی است که که او مزایای زیادی برای این راهبردش قائل است. نخست‌وزیر اسرائیل معتقد است که جدال‌ها بر سر نتایج پایانی مذاکرات هسته‌ای ایران، دموکرات‌ها را نه تنها در چشم یهودی‌ها بلکه در برابر عموم مردم آمریکا تضعیف خواهد کرد.
این می‌تواند کمکی باشد که نتانیاهو به پیروزی جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۶ می‌کند. در این صورت، رئیس‌جمهور بعدی آمریکا یک جمهوری‌خواه خواهد بود که خودش را مدیون نتانیاهو می‌داند و اگر هم توافق هسته‌ای را چنانکه امروز می‌گوید یک شبه باطل نکند، شرایط اجرای آن را سخت‌تر خواهد کرد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X