ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

احتمال چاقی در دختر اول خانواده بیشتر است

احتمال چاقی در دختر اول خانواده بیشتر است

خراسان/ نتایج یک مطالعه در سوئد نشان می دهد، احتمال اضافه وزن و یا چاقی در دختر اول خانواده در بزرگسالی، بیشتر از دختر دوم است. به گزارش ایرنا از پایگاه ساینس دیلی، یافته های ناشی از این مطالعه مشابه نتایج یک تحقیق در زمینه ترتیب تولد در پسران خانواده و تأثیر آن در قد و وزن است. محققان در این مطالعه جدید به بررسی این موضوع پرداختند که آیا ترتیب تولد دختران یک خانواده همانند ترتیب تولد در پسران یک خانواده بر قد و وزن آنها در بزرگسالی تاثیر دارد.آنها در این مطالعه، از اطلاعات مرکز ثبت تولد در سوئد استفاده کردند.محققان محور توجه خود را بر دوره زمانی سال های 1991 تا 2009 و در مورد زنانی قرار دادند که در زمان اولین بارداری خود دست کم 18 سال داشتند و از مادرانی متولد شده بودند که به طور مشابه در زمان بارداری دست کم 18 ساله بودند. این مطالعه نشان داد که وزن دختران اول در هنگام تولد اندکی کمتر از خواهران دومی آنهاست اما در بزرگسالی و در جریان سه ماهه اول بارداری، شاخص جرم بدن آنها (BMI) اندکی (2.4 درصد) بیشتر از خواهران دومشان می شود.همچنین احتمال اضافه وزن در دختران اول خانواده در بزرگسالی 29 درصد و احتمال چاقی در آنها 40 درصد بیشتر از خواهران دوم آنهاست.همچنین دختران اول خانواده اندکی (1.2 میلی متر) بلندتر از خواهران دوم خود هستند.محققان می گویند، شمار فرزندان یک خانواده با شاخص جرم بدن یا احتمال اضافه وزن و یا چاقی آنها ارتباط ندارد اما داشتن خواهر یا برادر بیشتر با کوتاه تر شدن قد یا کم شدن احتمال بلندی قد ارتباط دارد.این یک مطالعه نظری است و هیچ نتیجه گیری قطعی نمی توان درباره این موضوع ارائه داد.همچنین در این مطالعه فقط شرایط زنان جوان بررسی شده است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده