ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

چهره ها تسلیت اینستاگرامی مهدی پاکدل

چهره ها/ تسلیت اینستاگرامی مهدی پاکدل

آخرین خبر/ مهدی پاکدل ضمن تسلیت درگذشت ابوالحسن نجفی متن زیر را به همراه این عکس به اشتراک گذاشت:
سلام به دوستان جمعه ها با کتاب
متاسفانه امروز عصر مترجم و ادیب بزرگ استاد ابوالحسن نجفى در سن ٨٨ سالگى در تهران درگذشتند. ابوالحسن نجفی (زادهٔ ۱۳۰۶ خورشیدی در نجف-درگذشت ۲ بهمن ۱۳۹۴ خورشیدی در تهران)، زبان‌شناس و مترجم ایرانی است. او عضو پیوستهٔ فرهنگستان زبان و ادب فارسی است و دبیری مجله ادبیات تطبیقی را بر عهده دارد. عمده فعالیت‌های ادبی و علمی او در حوزه ترجمه متون ادبی، ویرایش، زبان‌شناسی و وزن شعر فارسی است. نجفی یکی از دقیق‌ترین دایره‌ها برای طبقه‌بندی وزن شعر فارسی را تدوین کرده که به «دایره نجفی» معروف است.
استاد ابوالحسن نجفى آثار ارزشمند و مهمى را به فارسى زبانان معرفى کردند. وعده گاه شیر بلفور یکى از مجموعه داستانهاى کوتاه است که مرحوم نجفى به زیبایى و شیوایى ترجمه کرده اند.
روح استاد نجفى شاد و سایه اساتید ادبى و ترجمه فارسى مستدام باد. این بزرگواران تمام عمر خود را صرف ادب و زبان فارسى میکنند تا کمى سطح مطالعه و آگاهى را در جامعه ایرانى افزایش دهند. آنها که رفته اند روحشان و آنها که هستند دلشان با افزایش سرانه مطالعه در جامعه شاد خواهد شد. سرتون سلامت
[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده