چهره ها تسلیت اینستاگرامی مهدی پاکدل

چهره ها/ تسلیت اینستاگرامی مهدی پاکدل

آخرین خبر/ مهدی پاکدل ضمن تسلیت درگذشت ابوالحسن نجفی متن زیر را به همراه این عکس به اشتراک گذاشت:
سلام به دوستان جمعه ها با کتاب
متاسفانه امروز عصر مترجم و ادیب بزرگ استاد ابوالحسن نجفى در سن ٨٨ سالگى در تهران درگذشتند. ابوالحسن نجفی (زادهٔ ۱۳۰۶ خورشیدی در نجف-درگذشت ۲ بهمن ۱۳۹۴ خورشیدی در تهران)، زبان‌شناس و مترجم ایرانی است. او عضو پیوستهٔ فرهنگستان زبان و ادب فارسی است و دبیری مجله ادبیات تطبیقی را بر عهده دارد. عمده فعالیت‌های ادبی و علمی او در حوزه ترجمه متون ادبی، ویرایش، زبان‌شناسی و وزن شعر فارسی است. نجفی یکی از دقیق‌ترین دایره‌ها برای طبقه‌بندی وزن شعر فارسی را تدوین کرده که به «دایره نجفی» معروف است.
استاد ابوالحسن نجفى آثار ارزشمند و مهمى را به فارسى زبانان معرفى کردند. وعده گاه شیر بلفور یکى از مجموعه داستانهاى کوتاه است که مرحوم نجفى به زیبایى و شیوایى ترجمه کرده اند.
روح استاد نجفى شاد و سایه اساتید ادبى و ترجمه فارسى مستدام باد. این بزرگواران تمام عمر خود را صرف ادب و زبان فارسى میکنند تا کمى سطح مطالعه و آگاهى را در جامعه ایرانى افزایش دهند. آنها که رفته اند روحشان و آنها که هستند دلشان با افزایش سرانه مطالعه در جامعه شاد خواهد شد. سرتون سلامت
[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «چهره ها تسلیت اینستاگرامی مهدی پاکدل » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X