ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

با این پوست الکترونیکی، دیجیتالی شوید!

با این پوست الکترونیکی، دیجیتالی شوید!

ایسنا/ محققان دانشگاه توکیو طی پژوهشی دیگر، با تعبیه دستگاه‌های الکترونیکی در بدن انسان به توسعه یک لایه نازک محافظ پرداختند که به تولید پوست الکترونیکی، نمایش سطح اکسیژن خون، حسگرهای ضربان قلب برای ورزشکاران کمک خواهد کرد.
این تیم کاربرد این فناوری را با ایجاد یک دیود متصاعد کننده نور که در برابر هوا مقاوم است، نشان دادند.

تعبیه دستگاه‌های الکترونیکی در بدن انسان به منظور افزایش و یا بازگرداندن عملکرد بدن برای کاربردهای زیست پزشکی‌، هدف محققان در سراسر جهان است.

دستگاه‌های الکترونیکی پوشیدنی، باید نازک و انعطاف پذیر باشند تا در زمان استفاده فضای زیادی را اشغال نکنند.
استاد تاکائو سومیا و تومویوکی یوکوتا به توسعه یک فیلم محافظ با ضخامت کمتر از دو میکرومتر با کیفیت بالا پرداختند که به دانشمندان در تولید دستگاههای پوشیدنی الکترونیکی فوق العاده نازک و با انعطاف بالا کمک می‌کند.

این فیلم محافظ مانع عبور اکسیژن و بخار آب در هوا شده و باعث افزایش طول عمر دستگاه می‌شود.
علاوه بر این، گروه تحقیقاتی قادر به متصل کردن الکترودهای شفاف اکسید قلع ایندیوم (ITO) به یک بستر نازک بدون آسیب رساندن به آن شدند. این کار پوست الکترونیکی را شفاف و نورانی می‌کند.
گروه تحقیقاتی با استفاده از لایه حفاظتی جدید و الکترود ITO، دیودهای پلیمری ساطع کننده نور (PLEDs) و آشکارسازهای نوری آلی (OPDS) ایجاد کردند.

این فیلم به اندازه‌ای نازک است که به پوست متصل شده و با قابلیت انعطاف پذیری بالا به تمامی حرکات بدن پاسخ می‌دهد.

این فناوری جدید، گرما و مصرف برق را کاهش داده و برای اتصال مستقیم به بدن مناسب است. از این فناوری همچنین می توان در کاربردهای پزشکی مانند نمایش غلظت اکسیژن خون یا ضربان قلب استفاده کرد.

این گروه تحقیقاتی همچنین دیودهای پلیمری ساطع کننده نور قرمز و سبز را با آشکارساز برای ایجاد یک حسگر اکسیژن خون ترکیب کرده است.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده