ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سیاست روز: رژیم بحرین؛ خائن به جهان عرب

سیاست روز: رژیم بحرین؛ خائن به جهان عرب

سیاست روز/ متن پیش رو در سیاست روز منتشر شده و انتشار آن به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست.

رژیم منامه در حالی همچنان به سرکوب مردم بحرین و همراهی با عربستان در کشتار مردم یمن، و هماهنگی با غرب علیه وحدت جهان اسلام با موضع گیری علیه ایران و جبهه مقاومت و حمایت از ترویج تروریسم می‌پردازد که روند رفتاری این رژیم نشانگر زنجیره خیانت‌ها به جهان عرب می‌باشد.
منامه این روزها در حالی میزبان به اصطلاح نشست امنیتی جهانی می‌باشد تا به زعم خود نشانگر دموکراسی در بحرین و نقش این شبه جزیره در امنیت منطقه باشد که روند سیاست داخلی و خارجی این رژیم نه تنها عدم این ادعا را اثبات می‌سازد بلکه نشانگر خیانت‌های گسترده منامه به کشورها و ممالک عربی است که هزینه‌های بسیاری برای این کشورها به همراه خواهد داشت.
در عرصه داخلی بحرین همچنان سرکوب مردم اصلی اولیه می‌باشد چنانکه هزاران بحرینی برای ابراز همبستگی با زندانیان بحرینی در منطقه المصلا، دست به راهپیمایی زدند. قیام مردم بحرین از سال ۲۰۱۱ آغاز شده که پاسخ آل‌خلیفه فقط سرکوب بوده است. محور دیگر اقدامات بحرین را تحریک کشورهای عربی به مشارکت در کشتار مردم یمن تشکیل می‌دهد. وزیر خارجه بحرین در نشست امنیتی منامه اعضای شورای همکاری (خلیج‌فارس) را به حضور بیشتر در جنگ عربستان علیه مردم یمن تشویق کرد. نکته قابل توجه آنکه رژیم بحرین علنا در امور داخلی کشورهای عربی نیز دخالت و چنان رفتار می‌کند که گویی برده این رژیم می‌باشند. تعدادی از نمایندگان پارلمان بحرین به نیابت از رژیم این شبه جزیره از کشورهای عربی دیگر خواستند سفرای خود را از تهران فرا بخوانند. بحرین در اوایل ماه جاری (اکتبر) با اتهام‌زنی‌های واهی سفیر خود را از منامه فراخواند و به کاردار ایران در بحرین ۷۲ ساعت مهلت داد خاک این کشور را ترک کند. در ادامه طراحی برای برهم زدن روابط کشورهای عربی با جمهوری اسلامی ایران وزیر امور خارجه بحرین در ادامه سخنان بی پایه و اساس خود علیه جمهوری اسلامی ایران، مدعی شد که تهدید ایران از گروه تروریستی «داعش»‌ کمتر نیست.
مجموع رفتارهای رژیم بحرین نشان می‌دهد که این رژیم راسا و یا از سوی رژیم سعودی و آمریکا و انگلیس به دنبال بدنام سازی و دخالت در امور سایر کشورهای عربی است.
سرکوب مردم که بدنام سازی کشورهای عربی به عنوان شکنجه گر است. دخالت در یمن و تشویق به دخالت است که برده شدن کشورهای عربی به دست عربستان، هزینه دادن مالی و انسانی برای جاه طلبی بحرین و عربستان است، بدنامی جهانی به عنوان قاتلان بشریت است.ادعای بحرین علیه سوریه و جبهه مقاومت نیز که محور مبارزه با تروریسم هستند خیانتی دیگر به کشورهای عربی است چرا که رویارویی با سوریه و جبهه مقاومت برابر با گسترش تروریسم در منطقه است که مسلما چالشهای امنیتی برای منطقه به همراه خواهد داشت. البته روابط پنهان و آشکار رژیم منامه با رژیم صهیونیستی به عنوان دشمن قسم خورده کشورهای عربی و جهان اسلام را نیز باید به خیانت‌های رژیم آل‌خلیفه افزود.ادعاهای بحرین علیه ایران که اولا غفلت کشورهای عربی از دشمن اصلی منطقه یعنی آمریکا و صهیونیست‌ها که به دنبال غارت و نابودی کشورهای عربی هستند، ایجاد شکاف میان کشورهای منطقه که مبارزه با تروریسم را کند و تهدید امنیت می‌شود، سوق دادن کشورهای عربی به خرید‌های بی جای تسلیحاتی که جز نابودی منابع مالی آنان دستاوردی ندارد و در نهایت اینکه ادعاها علیه ایران برابر با محروم سازی کشورهای عربی از ظرفیت‌های ایران است در حالی که با این اقدامات عملا استقلال این کشورها را زیر سئوال می‌برد. بحرین با بیان دیدگاه شخصی خود عملا استقلال و آزادی کشورهای عربی را نادیده گرفته و آنها را مانند شهرهای خود می‌داند و نوعی احساس مالکیت به آنان دارد که عملا دخالت آشکار در امور کشورهای مستقل عربی و تحقیر سازی آنان است. مجموع رفتارهای بحرین در عرصه داخلی و منطقه‌ای از سرکوب مردم بحرین گرفته تا تشویق کشورها به جنگ در یمن و مقابله با ایران و سوریه رفتارهایی است که از یک سو به بدنامی کشورهای عربی نزد افکار عمومی جهان منجر می‌شود و از سوی دیگر دخالت آشکار رژیم منامه و تعیین تکلیف برای سایر کشورهای عربی است که حقارتی سخت بر این کشورها می‌باشد و سکوت کشورهای عربی در قبال این رفتارها به تشدید دخالت‌های رژیم آل‌خلیفه در امور این کشور منجر می‌شود که مسلما هزینه‌های بسیاری برای این کشورها به همراه دارد لذا مقابله با این رفتارهای غیر مسئولانه رژیم منامه تکلیفی برای تمام کشورهای عربی مستقل و آزاد است که نمی‌خواهند شبه جزیره‌ای مانند بحرین برای آنان تعیین تکلیف کند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده